A zöldek tiltakoznak a paksi atomerőmű működtetése ellen

Huszonhárom környezetvédő szervezet a parlamenti képviselőknek írt nyílt levélben tiltakozik a paksi atomerőmű üzemidejének meghosszabbításáról szóló javaslat elfogadása ellen. Az Energia Klub szakértője szerint romlik az erőmű állapota és nő a kockázat is.

MNO
2005. 11. 04. 9:25
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Huszonhárom környezetvédő szervezet ellenzi a paksi atomerőmű további működtetését. A zöldek véleménye szerint korai dönteni Paks üzemidejének meghosszabbításáról, ezért nyílt levelükben annak elutasítását kérik a parlamenti képviselőktől. Az Országgyűlésben jövő héten kezdődik plenáris vita a kis- és közepes aktivitású radioaktív hulladékok tárolójának létesítését előkészítő tervezet, illetve a paksi atomerőmű üzemidejének meghosszabbításáról szóló javaslatról, melyet a gazdasági bizottság és a környezetvédelmi bizottság is elfogadott.

Boda Zsolt, a Védegylet szóvivője kiemelte, hogy először egy társadalmilag támogatott energiapolitikai koncepció elfogadására volna szükség, és szerinte elsősorban a megújuló energiaforrásokra kellene összpontosítani. Perger András, az Energia Klub szakértője ismertette, hogy a szovjet tervezésű erőmű állapota romlik, s emiatt nő a környezeti kockázat is. Hozzátette: a két és fél évvel ezelőtti üzemzavar során az is kiderült, hogy gond van az erőmű és a nukleáris hatóság biztonsági kultúrájával. Perger hozzátette, hogy a széttört fűtőelemek ma is ugyanabban a tisztítótartályban vannak, eltávolításukra eddig még nem sikerült biztonságos megoldást találni.

(Forrás: Népszabadság)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.