– Azoknak a hazai mikro-, kis- és középvállalkozásoknak, amelyek létszámbővítési szándékkal három hónapnál régebb óta regisztrált álláskeresőt alkalmaznak, nem kell semmilyen munkaadói járulékot fizetniük: a 29 százalékos társadalombiztosítási járulékot, a 3 százalékos munkaadói járulékot, s nem kell fizetniük a még meglévő, november elseje óta 1950 forintos egyösszegű egészségügyi hozzájárulást sem – mondta Csizmár Gábor.
A tárcavezető leszögezte, hogy a munkáltatónak legalább két évig kell munkát adnia az új alkalmazottnak. Az igénybe vehető kedvezmény, vagyis ami után nem kell járulékot fizetnie, a minimálbér 130 százalékát meg nem haladó fizetésig érvényes. A kezdeményezés 340 ezer kisvállalkozást, 60 ezer nonprofit szervezetet és mintegy félmillió egyéni vállalkozást, valamint vagy 300 ezer olyan álláskeresőt érint, aki legalább három hónapja nem talált munkát.
A másik lépés keretében – folytatta a szakminiszter – a felnőttkori szakmai képzést támogatja a kormány. Átvállalják a képzési költséget, és a szakma megszerzésekor egyszeri ösztöndíjat fizetnek, ami egyenlő a mindenkori minimálbérrel. 4 milliárd forint az erre szánt kormányzati keret, amire pályázni lehet majd.
Csizmár Gábor végül harmadik lépésként beszélt a közszféra korszerűsítési folyamatába illeszkedő kezdeményezésről. Egyrészt a kedvezményes nyugdíjba menetel lehetőségét három helyett öt évvel hozná előbbre a tervezett módosítás és 60 helyett 70 százalékos illetménnyel, másrészt szorgalmazza a közszférában a munkaidő megosztását, hogy többen dolgozhassanak részmunkaidőben – adta hírül a Magyar Rádió.
„Egy afrikai gyereknek keményebb az élete” – a testvére durván beszólt Zverevnek
