A Legfőbb Ügyészség szóvivője, Borbély Zoltán az MNO-nak megerősítette: megérkezett az ügyészséghez Deutsch Tamás Gyurcsány Ferenc ingatlanügyeivel foglalkozó beadványa. A szóvivő a feljelentés konkrét tartalmáról egyelőre nem tudott nyilatkozni.
Deutsch korábban kijelentette: „Ha a Gyurcsány Ferenc érdekeltségi körébe tartozó cégek kapcsán bűncselekmény gyanúja merült fel, és erről száz százalékig meggyőződünk, feljelentést teszünk”. (Parlamenti meghallgatásán egyébként Gyurcsány maga kérte arra a fideszes képviselőt, hogy „férfihoz méltón” jelentse fel őt, hogy egy „rendes, jogszerű eljárásban” tisztázhassa magát.)
Deutsch korábban arra kérte a miniszterelnököt, hogy hozza nyilvánosságra adóbevallásait. Az ellenzéki politikus szerint így tudta volna bizonyítani Gyurcsány Ferenc, hogy nincs takargatnivalója az ingatlanügyletekkel kapcsolatban. A képviselő korábban úgy vélekedett: a Gyurcsány Ferenc tulajdonában lévő Altus Rt.-nek a Szalay utcai ingatlannal kapcsolatos ügyletei legkevesebb 247,8 millió forinttal gazdagították a kormányfőt és cégét az állam, az adófizetők rovására.
Szerinte az is kérdéseket vet fel, hogy miután 1995 januárjában az állam eladta a földszinti ingatlant Gyurcsány cégének, az év áprilisában az állam tulajdonában lévő Magyar Hivatalos Közlönykiadó Kft. 10 évre visszabérli a kormányfőtől, akinek ez idő alatt ebből a bérleti díjból több mint 100 millió forint bevétele származott. Deutsch kitért arra is korábbi sajtótájékoztatóin, hogy 1995. április 4-én Gyurcsány Ferenc a Szalay utcai ingatlanban működő Országgyűlési Képviselői Klub egyesületi titkáraként írt alá szerződést. A probléma csak az – hívta fel a figyelmet –, hogy ebben az időpontban az egyesület jogilag nem létezett, hiszen annak bejegyzésére csak később, 1995. május 15-én került sor. Gyurcsány Ferenc tehát egy nem létező jogi személy nem létező képviselőjeként járt el, így az aláírt szerződés semmis.
(Magyar Nemzet, mno.hu)
Kínai egyterűvel akarja megtörni a SUV-hegemóniát az USA-ban a Faraday Future
