Napokon belül megszülethet az a jelentés, amelyet az Európai Unió belsőpiaci biztosa készít az úgynevezett Soko-bunda ügyben. Ezt Olajos Péter néppárti politikus mondta el a Magyar Rádiónak. A képviselő kezdeményezésére a magyar európai parlamenti politikusok levélben kérték a biztos állásfoglalását a Németországban működő magyar cégek problémáiról. Olajos Péter úgy látja: a németek belátóbbak lettek a legvitatottabb kérdésekben.
– Az, hogy Németország rugalmasabb álláspontot kezd felvenni, két tényezőnek köszönhető. Az egyik az, hogy Németországban lezajlottak a választások, a másik pedig az, hogy érzik az európai uniós nyomást – mondta Olajos Péter.
Németország eredetileg ragaszkodott hozzá, hogy csak olyan cég küldhessen ki németországi megbízásra munkatársakat, amely otthon termeli meg forgalmának legalább 25 százalékát. Mindezt azért, hogy ne merüljön fel a fantomvállalkozás gyanúja. Ez az irányelv a régi tagországokban könnyen alkalmazható. A kelet-európai ár- és bérviszonyokat figyelembe véve azonban az új uniós országok ezt nem tudják teljesíteni.
– Megváltozott Magyarország, illetve a magyar munkavállalók jogi státusa azáltal, hogy beléptünk az Európai Unóba. Onnantól kezdve a magyar munkavállalókra nem mint személyekre, hanem mint vállalatokra ugyanúgy az egységes európai uniós jog érvényes.
(radio.hu)
Pfizer botrány: bajban van Ursula von der Leyen, szerinte Putyin keze van a dologban
