Két választás 10,6 milliárdért

Az országgyűlési választások lebonyolítására a parlament 6,6 milliárd forintot különített el, míg az őszi egyfordulós választások mintegy 4 milliárd forintba kerülhetnek – nyilatkozta Rytkó Emília, az Országos Választási Iroda (OVI) vezetője.

MNO
2005. 12. 21. 9:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Megkezdte az előkészületeket a tavaszi kétfordulós országgyűlési választások lebonyolítására az Országos Választási Iroda (OVI). A területi- és helyi választási irodák vezetőinek szakmai felkészítésén túl a választási hivatal közbeszerzési pályázatot hirdetett az országgyűlési és az októberi önkormányzati és kisebbségi választások nyomtatványainak, szavazástechnikai anyagainak gyártására és szállítására – tudta meg a Napi Gazdaság Rytkó Emília irodavezetőtől. A megfelelő referenciával rendelkező cégek január 16-ig jelentkezhetnek a tárgyalásos eljárásra.

Az országgyűlési választások lebonyolítására a parlament 6,6 milliárd forintot különített el, míg az őszi egyfordulós választások mintegy 4 milliárd forintba kerülhetnek – tette hozzá Rytkó.

Most először adhatják le voksaikat a választás idején külföldön tartózkodó, Magyarországon választójoggal és lakóhellyel rendelkező állampolgárok a nagykövetségeken és a főkonzulátusokon.

A tavalyi EP-választáson és népszavazáson 2000-2400 fő élt ezzel a lehetőséggel, most tavasszal várhatóan többen szavaznak majd a száz kijelölt külképviseleten. A külföldön tartózkodó magyarok tájékoztatására, a külképviseletek dolgozóinak felkészítésére, az informatikai eszközök és szavazástechnikai anyagok beszerzésére mintegy 450 millió forintot különített el az OVI.

Az április-májusi választások lebonyolításában a legnagyobb kiadást most is az informatikai fejlesztések és eszközbeszerzések jelentik. Az e célra tervezett 2 milliárd forintból egymilliárd jut a választás informatikai rendszerének négy hétig tartó üzemeltetésére és a Duna Palota működtetésére. A fennmaradó egymilliárdból hálózati eszközöket, biztonsági szolgáltatásokat és szakértői kapacitásokat vásárolnak.

A mintegy 8,5 millió választópolgár névjegyzékbe vétele és postai kiértesítése csaknem 600 millió forintba kerülhet. A szavazatszámlálóknak és jegyzőkönyvvezetőknek a díjazására 1,3 milliárd forintot, a 11 ezer szavazókör kialakítására (berendezésére, fűtésére és világítására) 70 millió forintot, a közigazgatási hivatalok nyomtatóbeszerzésére 150 millió forintot és a pártsemleges tájékoztatásra (hirdetményekre, plakátokra, reklámfilmekre és az eredmény közzétételére) mintegy 120 millió forintot tervez a választási iroda.

Napi Gazdaság

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.