Kiss: Primadonnák miatt mennek az emberek színházba

Primadonnák miatt mennek az emberek színházba - véli Kiss Péter. A kancelláriaminiszter a politikai élet és a színház közti párhuzamokkal tarkított évértékelő rádióinterjújában a száz lépés programot nevezte a tavalyi „évad” alapvető sikerének. A miniszter szerint az pedig, ha a bejelentéseket tettek is követik, hitelesíti a kormányzati tevékenységet.

Ottlik Judit
2005. 12. 27. 9:39
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Szükség van primadonnákra, és azt hiszem, hogy az emberek miattuk mennek el a színházba – jelentette ki a Magyar Rádiónak adott évértékelő interjújában Kiss Péter. A kancelláriaminiszter szerint „ha most a politikáról esett szó, akkor azért hozzá kell tenni, hogy azért is fontos, hogy valakik egy-egy személyben is megtestesítsék az alternatívákat, mert így világossá válik, hogy mi közül, ki közül kell választani”. Kiss Péter szerint ebben a konnotációban a színpad az a tartalom, sok lépés, ami alátámasztja, hogy legyen produktum, amit el lehet játszani. A primadonnaszerepekről szólva még hozzátette: azok talán talán nem is annyira vonzók, mint amennyire annak tűnnek. „Amikor az ember ott ül a színházban, az első sorban, és nézi a produkciót, akkor lehet, hogy felmerül a fejében, hogy ezt én is meg tudnám így csinálni, de ha másodjára végiggondolja, akkor ez már nincsen így” – fűzte hozzá.

Évértékelő beszédében Kiss Péter sikernek nevezte a kormámyzati száz lépés programot, mely véleménye szerint arról szól, ami az embereknek a hétköznapokban fontos. Az pedig, ha a bejelentéseket tettek is követik, hitelesíti a kormányzati tevékenységet. A kancelláriaminiszter a 2005-ös esztendőt értékelve kiemelte a Fészekrakó programot, amely 17 ezer fiatalnak nyújt segítséget. A Gyurcsány kormány olyan „korábban bevett, 15 év alatt szőnyeg alá söpört ügyeket változtatott meg, mint például a családi támogatás, ahol Kiss Péter szerint azokat fogják támogatni január elsejétől, aki igazán rászorulók és nehezebb sorban élnek. „Az az esély, amit az Európai Unió jelent, végre ott lesz a zsebekben, a megélhetésben, munkahelyek lesznek belőle, nagyobb szabadság a hétköznapokban” – mondta a miniszter, aki az elmúlt esztendő kudarcaként a köztársaságielnök-választást említette.

A kormányzati intézkedéseknek a különféle társadalmi csoportokra gyakorolt hatását szakmai módszerekkel ellenőrzik, melyet a miniszter elmondása szerint monitoringgal és közvélemény-kutatással vegyes felmérésekkel nagyon jól nyomon lehet követni. Nem egyszer előfordul, hogy a szándék félrecsúszik, akkor azonban be kell ismerni a hibát, és azt kell mondani, nem ez volt az eredeti elképzelés, s holnaptól így fogjuk csinálni – mondta el a miniszter. „Sok őszinte, jó baráti kapcsolattal bírok magam is, akik nem „fényezni„ jönnek egy beszélgetésre, hanem elmondják a pontos véleményüket arról is, hogyha valamit elrontottunk” – fogalmazott Kiss Péter.

„Nyár közepén azt mondtuk, a legnagyobb siker éppen az, ha nem politikusok minősítik a gazdaságot, hanem a befektetők, hiszen a tőke a „lábával” szavaz, látjuk, hogy a külföldi működőtőke szempontjából Magyarorrság élen áll a kelet-közép-európai országok közül, akkor kérem szépen, van okunk arra, hogy erre építve egy picit távolabbra is nézzünk. Lefolytattuk, lefolytatjuk naponta is a szakszerű, a tényekről folyó vitát” – fogalmazott a rádióinterjúban a kancelláriaminiszter, aki szerint sokszor nem szavazatokban kell mérni az értékelést, hanem egy-egy pillantásban.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.