Rockenbauer Nóra: Európa jól járt Blairrel

MNO
2005. 12. 31. 11:14
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Rockenbauer Nóra: Tavasszal a brit választások előtt azt írtam: Európának Blair kell! És ma is állítom: Európa jól járt Blairrel. Igaz, a reformok szükségességének tudatosításáért és az európai gondolat hazai elfogadtatásáért is sokkal többet tehetett volna. De kérdem én, van olyan tory politikus, aki ki merné magáról jelenteni, hogy ő igazi európai, ahogyan ő tette? Jacques Chiracnak vagy Silvio Berlusconinak csak a belpolitikát szem előtt tartó viselkedését látva pedig Blair igazi européernek tűnhet. S nem hiszem azt sem, hogy bármely más brit politikus vette volna a bátorságot, hogy a költségvetési visszatérítés egy részének beáldozásával mégis tető alá hozza az EU hétéves költségvetését.

(Magyar Hírlap, 2005. december 31.)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.