Sztálin az ember és a majom keresztezésével kísérletezett

Sztálin arra adott parancsot az egyik leghíresebb szovjet állatorvosnak, hogy emberi spermával termékenyítsen meg nőstény majmokat. A szovjet diktátor igénytelen és fájdalomtűrő katonákat, valamint az ötéves tervhez hiányzó munkaerőt tervezett a félmajom-félermberből. A kísérlet nem sikerült.

Jack Corn
2005. 12. 21. 7:56
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A tudományos szocializmus lángeszű atyja a reményei szerint keveset panaszkodó félember-félmajom szörnyetegeket az első ötéves terv nagyívű gazdasági céljainak eléréséhez akarta halálra dolgoztatni. A másik célja a Vörös Hadsereg részére olyan igénytelen és fájdalomtűrő katonák előállítása volt, akik nem sokat kérdeznek, nem sokat gondolkoznak és akiket könnyű bevetni a kommunizmust elszántan építő szovjet nép mindenre elszánt ellenségeivel szemben.

A Moszkvában most nyilvánosságra került, eddig titkosított dokumentumok szerint 1926-ban a Politikai Bizottság elfogadott egy olyan határozatot, amely felkéri a Szovjet Tudományos Akadémiát, hogy „építsen fel” a hadsereg részére egy olyan „élő háborús gépet”, ami a széleskörű biólógiai ismeretekkel rendelkező Sztálin utasítása alapján „legyőzhetetlen, fájdalomtűrő, mindennek ellenálló és nem igényes az élelem minőségére”. A nem mindennapi munkát Ilja Ivanov, az 1870-ben született híres szovjet-orosz állatorvos kapta meg, aki 56 éves korára a versenyló-tenyésztés területén szerzett az új feladathoz nélkülözhetetlen tapasztalatokat.

A mindenhez értő szocialista vezér gondolatait tettek követték, és Ivanov 200. 000 dollárral a zsebében egy nyugat-afrikai francia gyarmaton működő, csimpánzok értelmi képességeit kutató állomásra utazott. A jónevű lótenyésztő nem vesztegette idejét, és rövid időn belül emberi spermával három nőstény csimpánzot is teherbe vágott. A majom lányok azonban elszabotálták a terhességet, és az eleve nem sok sikerrel kecsegtető dologból nem lett semmi. A csalódott ondológus szakember tollat ragadott és kétségbeesett levelet írt Kubába Rosalia Abreunak.

Abreu kisasszony a 20-as évek vége felé az első olyan tudományos kutató volt, akinek sikerült a Havanna melletti, Quinta Palatino nevű birtokán emberszabású majmokat fogságban mesterséges úton megtermékenyíteni. Ivanov a levélpapíron elpanaszolta a kudarcba fulladt kisérleteit, és arra kérte Abreut, hogy küldjön neki egy kis friss csimpánz spermát, mert most a változatosság kedvéért fordítva is kipróbálná a dolgot: egy, az utókor számára az iratokban csak szemérmesen „G-nek” hívott önkéntes szovjet proletár leányt akart vele „felcsinálni”. Ivanov ondós terveit azonban kiszimatolta a New York Times kubai tudósítója, és a lapban megjelent sztori óriási felháborodást váltott ki a világon, különösen a vallásos amerikaiak körében.

A spermamester afrikai útjával egyidőben a szovjet elvtársak a PB határozatnak megfelelően Grúziában, Sztálin hazájában is elkerítettek szögesdróttal egy erre a célra szakosodott telepet. Az ember-állat megtermékenyítési kísérletek a Párt utasitásainak megfeleően itt is nagy lendülettel és teljes sikertelenséggel folytak. A csalódott Ivanov hazájába visszatérve szomorúan tapasztalta, hogy a grúz telepen sem tudtak előállítani olyan félember-félmajom szovjet újoncokat, akikkel a főnöke elvárásainak megfelelően ki lehetett volna egészíteni a polgárháborúban megritkult vörös armadát.

Az undorító és gusztustalan, minden emberi és erkölcsi normát felrúgó szocialista tudományos kisérleteknek természetesen nem lett semmi eredménye, és a nemzetközi munkásmozgalomban már kibontakozóban lévő emberölési versenyt Mao Ce Tung felbukkanásáig biztosan vezető Sztálin a kor divatjának megfelelően Ivanovot is népbíróság elé állítatta. Öt évet kapott, és egy évvel később, 1932 március 20.-án kazahsztáni száműzetésben, Alma-Ata városában halt meg az auschwitzi náci koncentrációs táborban végzett hasonló mengelei kísérleteket 15 évvel megelőző szovjet „szakember”.

(Forrás: The Scotsman, Encyclopaedia Britannica)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.