Az IBM Magyarország és a GKIeNet felmrésének adatai szerint a cégek mindössze 23 százaléka ismerte el, hogy az új munkatársak kiválasztásánál számít az életkor, a jövőben azonban egyikük sem kíván 45 év felettit felvenni. A 45-49 év közöttiek semmilyen informális szociális védelmet nem élveznek az elbocsátásoknál, az 50-54 évesek felmondása esetén már a munkaadók megpróbálják kivárni azt az életkort, amikor már jogosultak az idősek némi állami szociális védelemre.
Az előrehozott nyugdíj, a nyugdíj előtti munkanélküli segély vagy rokkantsági nyugdíj segítségével az 55-59 évesek tudnak leginkább kivonulni a munkaerő-piacról, így ebben az életkorban újra emelkedik az elbocsátások aránya. Ha azonban egy dolgozó fiatal kora óta az adott foglalkoztatónál dolgozik, nem jellemző, hogy nyugdíj előtt elbocsátják. Az alacsonyabb iskolázottság és a hiányzó nyelvi, számítástechnikai ismeretek is csökkentik az idősebbek munkaerőpiaci esélyeit.
A kutatás adatai alapján a mezőgazdaság, az építőipar, a vendéglátás, a szállítás, a raktározás, valamint az oktatás és az egészségügy foglalkoztatja itthon a legtöbb 45 éven felüli dolgozót, ezzel szemben a gazdasági, valamint az üzleti szolgáltatások a legkevesebbet.
(Forrás: Világgazdaság)

Ez nem ellenzék, hanem vírus, amit le kell gyűrni