Február 18-án tartja miniszterelnök-jelölő kongresszusát az MSZP

Az MSZP országos elnöksége február 18-ára hívja össze a párt miniszterelnök-jelölő kongresszusát, amelyen az országos listáról és a választási programról is döntenek – ismertette Hiller István, az MSZP elnöke. Gyurcsány Ferenc kiemelte: azt szeretné, ha a választási kampányban szövetségesek és riválisok is az ország érdekeit vennék figyelembe.

MNO
2006. 01. 19. 11:55
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Azt szeretném, hogyha a kampányban szövetségesek és riválisok is az ország érdekét tartanák szem előtt – hangsúlyozta Gyurcsány Ferenc kormányfő azt követően, hogy az államfő bejelentette az országgyűlési képviselő-választások időpontját.

Leszögezte, hogy a kampány nem hecckampány, nem arról kell szólnia, hogy milyen módon lehet megbántani a riválisokat. Hozzátette: a mérce ne a durvaság és a rágalmazás legyen.

Gyurcsány szerint nem az a fontos, hogy ki vezeti az országot, hanem az, hogy milyen programmal és szándékkal végzi a feladatát, majd hozzátette, mindent elkövet, hogy ne vetülhessen annak árnyéka az igazgatásra, hogy összekeveri a köztársaság szolgálatát a pártszimpátiával.

A kormányfő tájékoztatóján részt vett Hiller István is, aki bejelentette, hogy az MSZP országos elnöksége február 18-ra hívja össze a párt miniszterelnök-jelölő kongresszusát, amelyen az országos listáról és választási programról is döntenek majd. A szocialista párt elnöke ismertette, hogy céljuk a négy évvel ezelőtti eredmény megismétlése vagy felülmúlása.

(Forrás: Hír TV, Info Rádió, Magyar Rádió)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.