A volt külpolitikai újságíró a műsorban elismerte, hogy mint külföldön dolgozó hivatalos kiküldött írt jelentéseket: „Ezt vállalom, ha erre büszke nem is lehetek, sőt szégyellem, tettem ilyet, írtam ilyen jelentéseket, többek között Lendvai Pálról is.” A műsorvezető azon kérdésére, hogy „Tehát ezzel azt akarja mondani, hogy vagy elfogadja ezeket a játékszabályokat, hogy jelentenie kell, vagy nem fogadja el, és akkor nem külföldi tudósító?”, Heltai azt válaszolta: „Ezzel a megfogalmazással egyetértek.”
Heltai a Klubrádióban szombaton azt is kijelentette: nem volt beszervezett ügynök, s erről papírja is van – mivel a rendszerváltozás után az „illetékes állami bizottság„ átvilágította. Heltai állította: soha nem írt „ügynöki” jelentéseket, de hogy a külföldi tudósítóknak előírt kötelező jelentéseivel mit csináltak a titkosszolgálatok, azt nem tudja.
A Heltai András által elmondottak azt jelenthetik, hogy több jelenleg is publikáló, a kormánypártokkal szimpatizáló újságíró volt korábban besúgó, illetve működött együtt a titkosszolgálatokkal. Aczél Endréről, a Népszabadság publicistájáról, az MTI korábbi londoni tudósítójáról már 2000-ben megírtuk, hogy Acsádi fedőnéven hírszerző volt. Ezt ő azóta sem cáfolta, pert nem indított. Az érintettek lapzártánkig elérhetetlennek bizonyultak.
Paul Lendvai, az Europäische Rundschau főszerkesztője, az ORF TV Európa-stúdiójának vezetője a múlt pénteki Élet és Irodalomban az állambiztonsági szaklevéltártól kikért anyagok alapján több tévés és rádiós újságíróról állította, hogy az állambiztonsági hatóság ügynöke volt. Lendvai, aki az 50-es évek második felében távozott Magyarországról Ausztriába, cikkében megnevezte a „Galambos” fedőnéven nyilvántartott Szepesi Györgyöt, az ismert rádiós újságírót. Szepesi nem kívánta kommentálni a cikkben foglaltakat. Lendvai „Harmat Gábor” fedőnéven említette Spánn Gábor újságírót, „Urbán” néven Lóránt László Endrét, az MTI egykori bécsi tudósítóját, a BM III/I-es titkos munkatársát, „Herczeg” néven Heltai Andrást, „Lehelként” Földényi Ervint, „Budai I-ként” pedig Bencsik Imrét.

Itt egy gomb az autóban, amit tízből kilencen nem ismernek