Luxusingatlan-térképet készít a főváros

Egy tavaly novemberi jogszabály alapján luxusadót kell fizetni mindazoknak, akiknek tulajdonában 100 millió forintot meghaladó értékű ingatlan van. A fővárosban néhány száz luxusadó-bevallásra számítanak. A főpolgármesteri hivatal értékövezetekbe sorolja a budapesti ingatlanokat.

MNO
2006. 01. 17. 11:52
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A novemberben elfogadott jogszabály szerint annak kell luxusadót fizetnie, akinek a tulajdonában 100 millió forintot meghaladó értékű ház vagy lakás van. Az adó mértéke a 100 millió forint feletti rész fél százaléka. Az első bevallásokat április végéig kell beadni.

Az önkormányzatoknak áprilisig kell elkészíteniük luxusadó-rendeletüket – mondta az InfoRádióban a főpolgármesteri hivatal adóügyi főosztályának vezetője. Deli Lajos közölte: a fővárosban egy hónapon belül értékövezeteket alakítanak ki.

Ehhez az illetékhivatalok adatait használják fel az elmúlt évek eladásairól. Azt még nem lehet tudni, hogy hány ilyen övezet lesz.

Értékes ingatlanok Budapest minden részén vannak, nem csupán a drága budai kerületekben – mondta Deli Lajos.
(inforadio.hu)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.