Mikszáth Kálmán-díj: idén először

Új kulturális alapítványt hívott életre az elmúlt hónapokban a Magyar Katolikus Újságírók Szövetsége, a Magyar Polgári Média Egyesület és a Magyar Elektronikus Újságírók Szövetsége, mely a polgári értékeket és a konzervatív, nemzeti hagyományok ápolását helyezi előtérbe.

Magyar Nemzet
2006. 01. 01. 23:05
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A hosszas előkészületet követően létrehozott Mikszáth Kálmán Kulturális és Média Alapítvány célja, hogy elismerje és támogassa a rendszerváltás óta háttérbe szorított újságírókat. Az alapítvány jelentősége, hogy pártoktól független, azoktól támogatást nem kap. Ez évtől az alapítvány a Mikszáth Kálmán-díjjal ismeri el az újságírókat.

A rendszerváltozás különös, vagy inkább tévedéseken alapuló visszatetsző döntéseit követően a „másik oldalon álló” sajtómunkatársakat következetesen háttérbe szorították. A jobboldali megjelölés kerülendő, hiszen az nem fedi a valóságot. A baloldal maradt, aki volt, a nemzeti oldalon – már régtől – található újságírók a kirekesztés finom és durva formáját több mint egy évtized óta „élvezik”. Ma a sajtóbeli megjelenést számba véve durván nyolcvanöt–tizenöt az arány, természetesen a baloldal javára. Az elismerések aránya sem nagyobb, mely az évfordulók alkalmából megjeleníti a megbecsülést. Ezt bizonyítja, hogy a mindennapi tájékoztatás torz és féloldalas. Vegyünk egy példát: ha az országvezetés tévedéseiről megjelenhet valami hiteles híradás, azt hat oldalról támadják, magyarázzák a kormányoldal kivételezettjei, így az olvasó gyakran a cáfolatokból tájékozódik a történtekről, aminek következménye, hogy összezavarodik. Ne szépítsük, ez is a cél, naponta kényszerítik a nemzeti oldalon állókat, hogy idejük jó részét azzal töltsék, hogy a szándékos ferdítéseket helyükre tegyék, vitatkozzanak, valamint azt a kevés helyet, ami a lapok oldalain naponta jut számukra, szélmalomharccá változtassák. Az igazi alkotómunkára kevés az idő, a hely és a lehetőség, és mindenképpen hátrányban állnak a jól szervezett kormányoldal kivételezettjeivel, mivel az a fontos, lehetőleg teljes bizonytalanságban kell tartani az „ellenzéket”.
Ha az anyagi elismeréseket összevetjük, a nemzeti oldal szerény tábora messze alulmarad, természetes, hogy csábításokkal nemegyszer sikeresen megkísértettek némelyeket, így is lehetett gyöngíteni az ellentábort.

A teljes cikket a Magyar Nemzet január 2-i számában olvashatják.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.