Orbán: A gyermeknevelés költségeit el kell ismertetni az állammal

Az ellenzéki párt azt tervezi kormányra kerülését követően, hogy a gyermeknevelés költségeit elismerteti a magyar állammal, és ez része lesz az Alkotmánynak is – mondta Orbán Viktor, a Fidesz – Magyar Polgári Szövetség elnöke mai évértékelő beszélgetésén, a békéscsabai sportcsarnokban. • A beszéd teljes szövege

MNO
2006. 01. 27. 9:40
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az eseményen szó esett arról is, hogy az adórendszer átalakításával meg kell teremteni annak lehetőségét, hogy a családok az eltartott gyermekek számát figyelembe véve adózzanak. Orbán Viktor megerősítette: senkire sem akarnak magasabb adót kivetni, csak azokat szeretnék leginkább támogatni, akik gyermekeket nevelnek.

A Fidesz elnöke emlékeztetett rá, hogy 2002-ben a Medgyessy Péterrel folytatott vitája során a volt kormányfő ígéretet tett számára, hogy az előző kormány idején meghozott jó döntéseket nem fogják majd megváltoztatni. Ez azonban csak ígéret maradt, mert hozzányúltak a családtámogatáshoz is – tette hozzá Orbán.

Ma vannak olyanok, akik évi 100 ezer forintot is elvesztenek a kedvezményes lakáshitelek után járó adókedvezmények lefaragása miatt – fogalmazott a párt elnöke, ezért a Fidesz vissza kívánja állítani a régi lakástámogatási-otthonteremtési rendszert. Ezt úgy kell elképzelni – mondta Orbán Viktor –, hogy ha kormányra kerül a Fidesz 2006 közepén, akkor nem azonnal fogja megtenni ezt a lépést, hanem nyilvánvalóan csak 2007 elejétől fogja érvényesíteni.

Szólt a nyugdíjasokhoz is: azt mondta, hogy az idősek kiszolgáltatottak az alacsony nyugdíjak miatt, ezért mindenféleképpen szükség van a 14. havi nyugdíj bevezetésére. –„Ha osztogatnak számukra, fogadják el, de ne adják oda a hitvallásukat néhány forintért„ – mondta Orbán Viktor. Hozzátette: a magyar gazdaság akkor lesz sikeres, ha többen dolgoznak majd. A nyugdíjpénztár pedig akkor lesz működőképes, ha mindenki munkához jut, aki szeretne – hangsúlyozta a Fidesz elnöke. A volt miniszterelnök ebben a témában lényegében üzent Gyurcsány Ferenc jelenlegi kormányfőnek, hiszen leszögezte: „Annak a fiatalnak, akinek azt javasolják, hogy keresse a boldogulását külföldön, annak azt kell válaszolnia: menjen az, aki ezt javasolta” – hangzott el a Hír TV tudósításában.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.