Választási győzelem esetén radikális adócsökkentést ígért Orbán Viktor, a Fidesz elnöke a Figyelőnek adott interjújában. Mint mondta: az szja-táblában 15-20 százalékos felső, illetve 13 százalékos alsó kulcsot várhatnak a választók – utóbbi Orbán Viktor szerint épp annyiba került volna most, mint az öt százalékpontos áfacsökkentés. – Minél labilisabb az államháztartás helyzete, annál radikálisabb adócsökkentést kell végrehajtani. Ezért nem is értek egyet azzal, hogy az adóreformot öt évre kellene elhúzni – fogalmazott a lapnak Orbán Viktor. Arra a kérdésre, hogy rövid távon egy ilyen lépés nem borítja-e fel végzetesen a költségvetést, kijelentette: erre akkor tudjuk megadni a választ, ha megvizsgáljuk, hogy egy radikális adócsökkentés mennyi embernek és milyen gyorsan ad munkát. – Ha a gazdaságot és a munkahelyek számának növekedését gyorsan beindítja, akkor az az időszak, amíg labilis marad az államháztartás, az állami költségvetés helyzete, meglehetősen rövid. Ha rosszul csináljuk, akkor kitolódik. Olyan megoldást nem ismerek, amely ezen kockázat nélkül tudná megindítani a magasabb gazdasági növekedést és növelni a munkahelyek számát – mondta a Fidesz elnöke.
A kkv-szektor támogatását azonban nem csupán adójogi könnyítések révén, hanem ingyenes tőkejuttatással tartja elképzelhetőnek Orbán Viktor. Hangsúlyozta: az EU sem hitelt ad a vállalkozóknak, hanem ingyenes tőkejuttatást. – Látnunk kell, hogy a magyar gazdaság addig nem jön rendbe, amíg a beáramló befektetések és a Magyarországról kiinduló „kifektetések„ nem kerülnek egyensúlyba – vélekedett a Fidesz elnöke, aki a Széchenyi-terv rendszerét örökítené tovább. A pénzek szétosztása tehát állami grémiumokban történne a korrupcióellenes, a monopóliumellenes, valamint a közbeszerzési szabályok szigorú alkalmazásával.
A választási küzdelemben a gazdasági témák előkelő helyet kapnak a Fidesz elnöke szerint. – A helyzet mélyreható változásokért kiált. Naponta érkeznek a visszaminősítések, leértékelések, a visszadobott brüsszeli előterjesztések. Egyre duzzadnak a forint jelentős gyengüléséről szóló befektetői pletykák. Egy politikai párt, ha az ország valóságos gondjaival akar foglalkozni, nem tehet úgy, mintha ezek a nemzetközileg legnagyobb érdeklődést kiváltó problémák nem léteznének, ezért kötelességünk, hogy a gazdaság helyzetével foglalkozzunk. Ráadásul a magyar gazdaság kikerült a pártok korlátlan teljhatalma alól – mondta a Fidesz elnöke.
Orbán Viktor kritikusan fogalmazott az eurócsatlakozás hivatalos céldátumával kapcsolatban: egy forintot tenne fel az euró 2010-es bevezetésére.
Nyilatkozatban ítélték el az Irán elleni támadást a BRICS-csúcson
