Százmilliós adó befizetésére kötelezheti a fővárost az APEH

Az APEH vizsgálja a fővárosi önkormányzat áfabefizetési gyakorlatát. Ha az adóhatóság úgy határoz, hogy az ingyenesen biztosított közterület-használat után is be kell fizetni a díj áfáját, a fővárosnak százmilliós adótartozása lehet. A főjegyző szerint a korábbi engedélyekre nem, csak az utcabútor-szerződésekre vonatkozik a vizsgálat.

MNO
2006. 01. 24. 17:24
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Akaratán kívül válhat adócsalóvá a fővárosi önkormányzat, ha az APEH vizsgálatában megállapítja, hogy az ingyenesen biztosított közterület-használat után is be kell fizetni az áfát – értesült az InfoRádió.

Budapest önkormányzata maga fordult az adóhatósághoz az aláírásra váró utcabútor-szerződések miatt. A főváros ingyenes közterület-használatot biztosít az utcabútortenderen győztes három cégnek, amelyek cserébe többek között harminc korszerű WC-automatát hoznak létre a belvárosban.

Ha az APEH igazolja a szerződésen dolgozó jogászok aggályait, akkor a fővárosnak abban az esetben is be kell fizetnie a közterület-használati díj áfáját, ha valójában nem is szedi be a díjat.

A kérdés érinti az utcabútor-szerződések mellett azokat a megállapodásokat is, amelyek során a fővárosi önkormányzat ingyenes közterület-használatot biztosított állami vagy jótékonysági rendezvényekre. Egy rendezvényért a szervezők 20 millió forintot is fizethetnek a közterület használatáért, így a főváros esetleges adótartozása százmilliós nagyságrendű is lehet.

Tiba Zsolt főjegyző az InfoRádiónak elismerte, hogy az utcabútor- szerződésekkel kapcsolatban a főváros egyelőre nem talált megoldást az áfaproblémára. Hozzátette, hogy az áfafizetési kötelezettség nem vonatkozhat a korábbi ingyenes közterület-használati engedélyekre, mert abban az esetben a főváros nem kapott ellenértéket, azonban az utcabútor-szerződéseknél ingyen reklámhelyet ajánlottak fel, és ha a főváros azt kihasználná, akkor az után elképzelhető, hogy be kell fizetni az áfát.

(Forrás: Info Rádió)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.