Új atomerőművek Európában?

Európa számos országában az orosz gáztól való függőség csökkentésén dolgoznak az év eleji gázszállítási zavarokra reagálva.

MNO
2006. 01. 17. 8:11
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Franciaországban új atomerőműre építésére készülnek, Német- és Olaszországban, valamint Nagy-Britanniában pedig felmerült: mégsem kellene lemondani az atomenergia termeléséről.
Miközben az Európai Uniós közös energiapolitika kidolgozására készül, Oroszország helyreállítaná a valamikor egységes szovjet atomenergia-termelő rendszert. A megvalósításba bevonná Ukrajnát és Kazahsztánt is, amelyeknek van atomerőműve. A magyarországi nukleárisenergia-termelésben nem várható látványos változás, viszont folyik a paksi atomerőmű élettartamának meghosszabbítása, illetve kapacitásának nyolcszázalékos növelése.
(vg.hu)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.