Lezuhant egy katonai helikopter Görögországban

Eltűnt a radar képernyőéjről egy katonai helikopter hétfőn, helyi idő szerint nem sokkal este 8 óra után. Rutinnak számító éjszakai gyakorló repülés tartottak Alexandria városának katonai bázisáról, Krya Vrissi városa felé. A hadsereg és a rendőrség nagy erőkkel indult a keresésükre – tudatta az Objektív Hírügynökséggel Lutár Benjamin.

MNO
2006. 02. 21. 7:35
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Éjjel 23 óra után találták meg a helikopter roncsait Giannitsai Melissi faluhoz közel. A hadsereg lezárta a területet 30 kilométeres sugarú körben. A helikopter fedélzetén négy görög tiszt tartózkodott, akik a zuhanáskor szörnyethaltak.

A közelben élők szerint hatalmas robbanás hallatszott. A katonai információk alapján a szerencsétlenséget megelőző pillanatokban a pilóta az irányító toronynak nem adott vészjelzést. A tragédia oka egyelőre ismeretlen, a hadsereg szakértői és a rendőrség közösen folytatja a vizsgálatokat. Elsődleges vélekedések szerint műszaki hiba vagy erősáramú kábel okozhatta a szerencsétlenséget. A görög légierő parancsnoka és a frissen kinevezett görög hadügyminiszter is a helyszínre sietett. Görögország és a görög fegyveres erők gyászolnak.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.