Sikeresen lezajlott az országgyűlési választások második fordulója április 23-án – közölte hétfői sajtótájékoztatóján az Országos Választási Iroda (OVI) vezetője. Az 5 059 000 választásra jogosult állampolgár 64,36 százaléka szavazott; a voksolás érvényes volt valamennyi választókerületben – mondta Rytkó Emília.
A második forduló eredményeként – az eddigi adatok ismeretében –
az MSZP várhatóan 57, a Fidesz-KDNP 36, az SZDSZ három, az
MSZP-SZDSZ 2 és a Somogyért Szövetség 1 mandátumra számíthat. Az eredmények nem véglegesek, mivel a 110 közül 11 választókerületben még befolyásolhatják a hét végére beérkező külföldi szavazatok.
Közben a választási urnák folyamatosan érkeznek külföldről az Országos Választási Központba.
Az Országos Választási Bizottság pénteken bontja fel a várhatóan addig már mind a 90 külképviseletről beérkezett urnákat, és elkészíti a 110 választókerület számára a szavazatcsomagokat – mondta az InfoRádiónak Rytkó Emília az Országos Választási Iroda vezetője. Hozzátette: a választókerületi elnökök kizárólag személyesen vehetik át ezeket a szavazatcsomagokat szombaton reggel nyolc órakor. A szavazólapokat szombaton keverik a magyarországi szavazatok közé.
A szavazatokat ezután egyeztetik a névjegyzékkel, majd belekeverik a 110 kijelölt szavazókör belföldi voksai közé, amelyeket addig lezárt urnában, lemezszekrényben, 24 órás őrizet mellett tárolnak. – A második forduló jogi eredményét legkésőbb szombat este 6 óráig lehet majd kihirdetni – mondta Rytkó Emília. Ezt követően még lehetőség lesz jogorvoslatra, s ha minden fórumot figyelembe veszünk, akkor ezek a folyamatok május 5-re befejeződnek – hangsúlyozta. (Rytkó korábban azt közölte, a jogorvoslati lehetőségek miatt leghamarabb május 7-8-án lehet végső eredmény.)

Több helyen is kigyulladt az aljnövényzet – a tűz a város felé terjed