Több panaszt is elbírált a Fővárosi Választási Bizottság szerdai ülésén, amelynek napirendjén 15 beadvány szerepelt, többek között lakcímkártya nélküli szavazásról, hiányzó vagy átcsoportosított szavazólapokról. Ilyet több helyen találtak: például a 46-os szavazókörben a 41-es szavazókörét. De előfordult olyan is, hogy a jegyzőkönyvet egy másik körzet pecsétjével bélyegezték le. Egy másik beadványban azt írják, hogy az eredeti jegyzőkönyv eltért a másolattól: ez már közokirat-hamisításnak számít.
Budapest 16-os számú választókerületében a szavazatok összesítése után meglepő eredmény született: 30 szavazólappal több volt az urnában, mint ahány választópolgár voksolt. A beadvány szerint a láncszavazás gyanúja is felmerült a körzetben. A szavazólapokon szereplő pecsétek átvizsgálásával egyértelműen kizárható lett volna a választási csalás.
1400 visszautasított szavazó a fővárosban
Az MNO számításai szerint a fővárosi választókerületekben 1407 választópolgárt utasítottak a helyi szavazóköri bizottságok. Úgy tudjuk, jelentős számban voltak köztük olyan vidéki, de a fővárosban tartózkodó személyek is, akiknek hibásan állították ki az igazolását.
Mint ismert, a választás napján délben hoztáknyilvánosságra az OVB állásfoglalását – egyik szavazókör konkrét kérdésére –, hogy a vidéki városok esetében a településnévnek, míg a fővárosban Budapest megnevezése mellett a kerület feltüntetésének is szerepelni kell az igazolásokon. Ha ez nem volt feltüntetve, nem szavazhatott a választópolgár, és a korábban leadott érvénytelen szavazatok számának megfelelő mértékben kell levonni szavazatokat a pártoktól, természetesen egyenlő arányban. Több helyen utólag semmisítették meg azokat a szavazatokat, amelyeket „hiányosan” állítottak ki a jegyzők.
Megváltoztatták a választási eredményt Budapest XVI. kerületében
A Fővárosi Választási Bizottság 53/2006 (IV.12) számú határozatával megváltoztatta a XVI. Kerületi Választási Bizottság eredményt megállapító határozatát.
A határozat megállapította, hogy a helyi szavazatszámláló bizottságok több esetben is törvényt sértettek, mivel érvényes okmányok nélkül engedtek állampolgárokat szavazni, valamint olyan igazolásokat fogadtak el, amin a választókerület száma nem volt feltüntetve.
Dr.Hőrich Ferenc a választási iroda vezetője és a helyi választási bizottság törvénysértő módon a szavazóköri jegyzőkönyveket a mai napig nem tette nyilvánossá, így megpróbálta megakadályozni a törvénysértések kivizsgálását – írja a Fidesz közleménye, utalva arra is, hogy Dr. Hőrich Ferenc, Budapest XVI. kerület jegyzője volt az, aki korábban a jobboldal hátrányára alakította át az önkormányzati választások választókerületeit és más közérdekű adatokat csak bírósági ítélet eredményeként volt hajlandó nyilvánossá tenni.

Itt van, amit mindenki várt: ünnepel Szoboszlai Dominik és Buzsik Borka – fotó