A magyarok 49 százaléka tartja kielégítőnek az egészségügyi ellátórendszert, 51 százalékuk azonban elégedetlen, és reformokat tart szükségesnek. A magyar férfiak nagyobb arányban (53 százalék) elégedettek e tekintetben, mint a nők (45 százalék). Az ellátórendszer problémáit legnagyobb (57 százalékos) arányban a 40–49 évesek sérelmezik – derül ki a GfK Csoport felméréséből, amelyet Közép- és Kelet-Európa országainak egészségügyi rendszeréről és az ingyenes egészségügyi ellátás megítéléséről készítettek 12 országban.
Hazánkban a lakosság közel fele (48 százaléka) elégedett az ingyenes egészségügyi szolgáltatások szintjével, míg a megkérdezettek 53 százaléka az ellátás minőségi javulására tartana igényt. A férfiak körében 50-50 százalék az ellátást pozitívan és negatívan megítélők aránya. A nőknél egy az arány 45-55 százalék, az elégedetlenek javára. A fiatalok körében Magyarországon magasabb az ellátással elégedettek aránya. Az 50. életévtől kezdve az életkor növekedésével újra növekedésnek indul a szolgáltatások színvonalával elégedettek aránya.
A felmérésből az is kiderül, hogy a magyar lakosság mintegy negyedének (24 százalék) van kiegészítő egészségbiztosítása, de ebből 17 százalékot a munkaadók finanszíroznak. A kiegészítő egészségpénztárak szolgáltatását igénybevevők aránya a 30–39 évesek körében (43 százalék) a legmagasabb, a 60 éven felüli korosztálynál pedig a legalacsonyabb (7 százalék).
(Forrás: hvg.hu)
Otthon Start: Már ősztől jön a jelentős könnyítés a lakásvásárlóknak
