A LIGA bírósághoz fordul a sztrájkjog korlátozása miatt, a Mol cáfol

Miközben folyik a tűz- és katasztrófavédelmi egyeztetés a Mol és az egyik szakszervezete között arról, miként lehet biztonságosan működtetni az üzemet a meghirdetett sztrájk ideje alatt, Gaskó István, a LIGA szakszervezetek elnöke azt közölte szombaton, a Liga bírósághoz fordul a sztrájkjog korlátozása és elvonása miatt.

MNO
2006. 05. 20. 17:36
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Gaskó István a tárgyalás szünetében nyilatkozva kifogásolta, hogy nem engedik be az egyeztetésre, fegyveres őrök állnak az üzem területén, illetve a vállalat egy kiadvánnyal próbálja megfélemlíteni a dolgozókat.

Ferencz I. Szabolcs, a Mol Nyrt. társasági kommunikációs igazgatója közölte: a biztonságról szóló belső tanácskozáson, ahol bennfentes információk is elhangzanak, nem vesznek részt külsősök, így Gaskó István sem.

A kommunikációs igazgató elmondta: a jelenlegi egyeztetés azt kívánja előkészíteni, hogy hogyan lehessen a sztrájk alatt biztonságosan működtetni az üzemet. „Semmivel nem kívánjuk korlátozni a sztrájkjog gyakorlását”, de egy ilyen üzem esetében egy sztrájkra, ami veszélyeztetheti a biztonságos működést, fel kell készülni.

Gaskó István szerint a Mol kiadványában egyebek mellett azt írja, hogy minden vezetőnek és munkavállalónak mindent meg kell tenni annak érdekében, hogy a folyamatos termelés és termékkiszállítás fennmaradjon. Úgy vélte, ez alkalmas arra, hogy megfélemlítse a dolgozókat, amennyiben részt vesznek a sztrájkban.

A Mol Rt. Olajipari Szakszervezet pénteken jelentette be, hogy a Mol Nyrt-vel lefolytatott sikertelen egyeztetések után, a munkavállalók érdekeinek érvényesítése érdekében általános sztrájkot hirdet a Mol százhalombattai és tiszaújvárosi telephelyein. A szakszervezet a sztrájk időtartamának 72 órát szabott ki, kezdetét 2006. május 23-án, kedden 06.00 órára jelölte meg.

A szakszervezet azt követeli, hogy a 2006. évi alapbérfejlesztés mértéke 7 százalék legyen, 2006-tól a Mol Rt. előző évi adózott nyereségének legalább 1 százalékát fordítsa a munkavállalók bérének felzárkóztatására. Követeléseik között szerepel az is, hogy a Mol Rt. vezessen be nyereségérdekeltségi rendszert a munkavállalók részére is, valamint az, hogy a nem vezető beosztású munkavállalók között kerüljön kiosztásra a Mol Rt. előző évi adózott nyereségének 1 százaléka.
(hirado.hu)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.