IWIW egyenlő nemzetbiztonsági kockázat?

Az állami hivatalokban és a nemzetbiztonsági szolgálatoknál dolgozók figyelmét levélben hívta fel a Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH), hogy kockázattal járhat, ha személyes adataikat az iWiW kapcsolati hálón közzéteszik. A levélben foglaltak nem kötelező érvényűek, csak ajánlások.

MNO
2006. 05. 18. 15:42
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Egy, a Nemzetbiztonsági Hivatalból (NBH) származó levél arra hívja fel az állami vezetők figyelmét, hogy az iWiW kapcsolati hálón tárolt adataik kockázatot jelentenek az országra nézve. Titkosszolgálatok és szervezett bűnözői körök juthatnak így bizalmas információkhoz – írja a FigyelőNet. Az internetes újság szerint a titkosszolgálat nem kötelező érvényű ajánlása osztályvezetői szintig igyekszik felhívni a vezető állami tisztviselők, bizalmas munkakörben dolgozók figyelmét a közösségi portál használatának kockázataira.

Tóth András, a Miniszterelnöki Hivatal (MeH) titkosszolgálatokat felügyelő államtitkára a Független Hírügynökségnek csütörtökön megerősítette, hogy küldtek ilyen levelet a dolgozóknak. Elmondta, hogy azok a munkatársak kaptak ilyen levelet, akik feladatkörükből adódóan bizalmas adatokkal rendelkeznek, vagy ilyen adatokat kezelnek. Az államtitkár hozzátette, semmilyen konkrét nemzetbiztonsági kockázat nem merült fel, ez csak egy megelőző intézkedés. A politikus hozzátette, az iWiW-n a keresési paraméterek segítségével viszonylag könnyen feltérképezhető a felhasználók kapcsolatrendszere. Tóth András arról pontos számot nem tudott mondani, hogy hányan kaptak az NBH-tól ilyen ajánlást.

Az adatvédelmi ombudsman közölte: nincs hivatalos tudomása az NBH leveléről. Péterfalvi Attila szerint nem kifogásolható a fenntartásokkal kapcsolatos előzetes tájékoztatás, az esetleges kockázatokra való figyelmeztetés. A biztos hozzátette: a köztisztviselők neve és beosztása nyilvános adat, de teljes kapcsolatrendszerük természetesen nem. – Ami egyszer az internetre felkerült, azt onnan gyakorlatilag nem lehet többé eltávolítani. Az ott elhelyezett információk sorsa többé nem követhető, nem kontrollálható, és ez nem biztos hogy minden esetben jó – Péterfalvi.

Az iWiW a legnagyobb közösségi portál, a klasszikus ki-kicsoda (who-is-who) elv alapján segítséget nyújt a felhasználóknak megkeresni barátaikat, ismerőseiket. Az iWiW közösség tagja egyébként többek között Kóka János gazdasági miniszter, Demszky Gábor Budapest főpolgármestere, valamint Batiz András kormányszóvivő is.

Forrás: InfoRádió, RTL KLUB Híradó, vg.hu, Független Hírügynökség

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.