Láthatatlan katonák az USA hadseregében

Az egyik haditechnikai cég láthatatlanná tevő technikával rendelkezik, legalábbis saját állítása szerint – számol be róla a DefenseReview.com. A The Washington Times az úgynevezett „pozitív diszkrimináció” visszásságaira hívja fel a figyelmet, míg a NewsMax arról ír, hogy már baloldalon sem támogatják egyértelműen Hillary Clinton elnök-jelöltségét.

Simon Zoltán
2006. 05. 22. 8:35
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

DefenseReview.com

Az Advanced American Enterprises (AAE) nevű cég olyan lopakodó techonógiával rendelkezik állítása szerint, mely bekapcsolása esetén az azt használó személyt, tárgyat, vagy járművet 85-100 százalékosan láthatatlanná teszi az emberi szem, illetve a videokamera számára – írja a Defense Review katonai weboldal. A vállalat azt is állítja, hogy a szerkezet az infravörös és az éjjellátó berendezések ellen is hatásos. A DefenseReview azonban meglehetősen szkeptikus, és rámutat a már ismert hiányosságokra is: például, hogy az STS névre hallgató rendszer csak 20 lábnál (kb. 6 és fél méter) nagyobb távolságból működik. Az AAE egyébként az alábbi árakon kínálja láthatatlanná tevő portékáját: $1600 / katona, $2,800 / kutya, $29,000 / Humvee (más néven Hummer), $49,000 / APC ill. tank és $59,000 / gyors őrnaszád.

The Washington Times

Az egyesek által pozitív diszkriminációnak tituált „Affirmative Action”, illetve a kisebbségeket támogató egyéb kormányprogramok gyakran diszkriminációhoz vezetnek, méghozzá a fehérekkel vagy a férfiakkal szemben. Egy szakértő arról számol be, hogy az Equal Employment Opportunity Commission (Egyenlő Alkalmazási Esélyek Bizottsága) először meghívta őt, hogy tanúskodjon, aztán visszavonta a meghívást. Mindez vélhetően azért történt, mert a bizottság az előzetesen rendelkezésére bocsátott vallomás alapján arra a következtetésre jutott, hogy a szakértő a meghallgatás során rámutatott volna a fent említett visszásságokra – derül ki a jobboldali Washingon Times-ból. Ez nemcsak azért sajnálatos, mert számos amerikai cég a kisebbségek védelme nevében diszkriminál faj, etnicitás, vagy nem alapján, de azért is – írja a majdnem-tanúskodó szakember –, mert ez törvényellenes, és az Egyenlő Alkalmazási Esélyek Bizottsága a kisujját sem mozdítja a helyzet javítása érdekében.

NewsMax

A szélsőbalos nézeteiről ismert Hillary Clinton szenátor talán kezdi elveszíteni a balliberális tábor támogatását – számol be a NewsMax, legalábbis ha a hollywoodi balosokra hagyatkozhatunk. Most épp Susan Sarandon színésznő jelentette be, hogy a volt first lady ellenfelét támogatja majd a New York-i szenátusi mandátumért folyó harcban, főként azért, mert Hillary az iraki háború mellett voksolt a szenátusban.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.