A Népszabadságban ma ugyanakkor az olvasható, hogy a kabinet kötelezően fizetendő egészségügyi alapdíjat vezetne be: legalább ötezer forintot kellene havonta befizetni mindenkinek. Horn Gábor, az SZDSZ ügyvivője, a TV2 Tények című műsorának nem erősítette meg, hogy lesz-e vizitdíj, mondván, még nem fejeződtek be a koalíciós tárgyalások.
Részletek>>>
Az egészségügyi miniszter szerint a terhekből többet kell vállalniuk azoknak, akiknek a lehetőségeik nagyobbak, és többet kell kapniuk azoknak, akiknek nagyobb szükségük van erre.
A több-biztosítós rendszer kapcsán azt mondta: jelenleg az Országos Egészségbiztosítási Pénztár megerősítése a cél, de ehhez át kell alakítani a pénztárat. Rácz úgy vélekedett, mindkét rendszernek, az egy vagy a több-biztosítós modellnek is vannak előnyei és hátrányai, jelen pillanatban az a feladat, hogy a biztosítás elvű egészségügyi ellátórendszer működését biztosítsuk, ezt követően tehető fel a kérdés, hogy ez melyik modellben működik hatékonyan.
Ötszázmilliárd forint fejlesztési forrás áll az Új Magyarország programban az egészségügy átalakítására – jelentette ki Rácz Jenő.
Mikola István, a Fidesz szakpolitikusa szerint a rendszer reformja a gazdaság átalakítása nélkül, önmagában nem képzelhető el. A Fidesz egyetért abban a kormánypártokkal, hogy a társadalombiztosításnak, amelyet meg kell őrizni és meg kell erősíteni, tömeges kockázatvállalásra épülő szolidaritási formában kell működnie. Abban sincs vita a Fidesz és az MSZP-SZDSZ között, hogy az államnak ellátási felelőssége van az ágazatban.
Mikola István ugyanakkor megerősítette korábbi álláspontját, mely szerint pártja ellenzi a gyógyszerforgalmazás liberalizálását, és hangsúlyozta: a gyógyszertárakat nemzeti érdekkörben kell tartani.
(Info Rádió)

Őt keresi a rendőrség a Lakatos Márk-botrányban