Rácz: Nem került be a kormányprogramba a recept- és vizitdíj

Létrejött az a rendszer, amellyel megvalósítható az egyéni járulékfizetés – jelentette ki Rácz Jenő csütörtökön egy egészségügyi konferencia szünetében. A tárcavezető szólt arról is, a kormányprogramba nem került be a recept- és vizitdíj bevezetése. A Fidesz szerint a rendszer reformja a gazdaság átalakítása nélkül, önmagában nem képzelhető el.

MNO
2006. 05. 18. 12:25
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Népszabadságban ma ugyanakkor az olvasható, hogy a kabinet kötelezően fizetendő egészségügyi alapdíjat vezetne be: legalább ötezer forintot kellene havonta befizetni mindenkinek. Horn Gábor, az SZDSZ ügyvivője, a TV2 Tények című műsorának nem erősítette meg, hogy lesz-e vizitdíj, mondván, még nem fejeződtek be a koalíciós tárgyalások.
Részletek>>>


Az egészségügyi miniszter szerint a terhekből többet kell vállalniuk azoknak, akiknek a lehetőségeik nagyobbak, és többet kell kapniuk azoknak, akiknek nagyobb szükségük van erre.

A több-biztosítós rendszer kapcsán azt mondta: jelenleg az Országos Egészségbiztosítási Pénztár megerősítése a cél, de ehhez át kell alakítani a pénztárat. Rácz úgy vélekedett, mindkét rendszernek, az egy vagy a több-biztosítós modellnek is vannak előnyei és hátrányai, jelen pillanatban az a feladat, hogy a biztosítás elvű egészségügyi ellátórendszer működését biztosítsuk, ezt követően tehető fel a kérdés, hogy ez melyik modellben működik hatékonyan.

Ötszázmilliárd forint fejlesztési forrás áll az Új Magyarország programban az egészségügy átalakítására – jelentette ki Rácz Jenő.

Mikola István, a Fidesz szakpolitikusa szerint a rendszer reformja a gazdaság átalakítása nélkül, önmagában nem képzelhető el. A Fidesz egyetért abban a kormánypártokkal, hogy a társadalombiztosításnak, amelyet meg kell őrizni és meg kell erősíteni, tömeges kockázatvállalásra épülő szolidaritási formában kell működnie. Abban sincs vita a Fidesz és az MSZP-SZDSZ között, hogy az államnak ellátási felelőssége van az ágazatban.

Mikola István ugyanakkor megerősítette korábbi álláspontját, mely szerint pártja ellenzi a gyógyszerforgalmazás liberalizálását, és hangsúlyozta: a gyógyszertárakat nemzeti érdekkörben kell tartani.

(Info Rádió)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.