A márciusi közvélemény-kutatások óta – mint oly sokszor a választások történetében – sokan a győztes felé fordultak: az MSZP ezúttal ötszázaléknyi többletre, 400 ezer új támogatóra tett szert. A friss MSZP-sek a társadalom legtöbb szegmenséből hasonló arányban verbuválódtak, kissé azonban átalakult a szavazói profil. A fiatalok már a választásokra is erőteljesen felsorakoztak a szocialisták mögé, a nyugdíjhoz közel járók körében viszont azóta tovább erősítette pozícióit az MSZP. A 33 év alattiak háromtizede nevezhető MSZP-snek, az 50-65 év közöttieknél pedig 42 százaléka. A Fidesz megőrizte szimpatizánsait – március óta mindvégig 28 százalék volt (az első fordulóban rájuk szavazó 2,27 millió voks is ennyi választópolgárt takar). A szavazótábor összetételében sem tapasztalhatók változások.
Az SZDSZ-nek márciusban nagyjából negyedmillió szimpatizánsa volt, a választásokon 360 ezer szavazatot kapott, jelenleg körülbelül 300 ezren fejezték ki erős szimpátiájukat e párttal kapcsolatban. Az MDF négy éven keresztül a népesség 2 százalékát kitevő, körülbelül 150-160 ezer rokonszenvezővel rendelkezett. A kampány véghajrájában további 100 ezer szavazót tudott maga mögé állítani, akiket azóta is őriz. A párt főképpen a fiatalok, középkorúak körében és vidéken lett kedveltebb. Jellegzetes szavazói az 50 év alatti, érettségizett, diplomás, nagyobb vidéki városokban élők.
A KDNP a frakcióalakítást követően sem jelent meg önálló politikai tényezőként a választópolgárok fejében, támogatottsága nem éri el az egy százalékot a Szonda Ipsos felmérése szerint.
(nol.hu)

Drasztikus lépésre kényszerítette a népharag Karácsony Gergelyt: kirúgta a BKV vezérigazgatóját