Veszélyben a budapesti Andrássy Egyetem

Az új magyar kormány bezárással fenyegeti a német nyelvű budapesti Andrássy Egyetemet – a legfontosabb érvek a bezárás mellett, hogy túl drága a felsőoktatási intézmény üzemeltetése, túl általánosak a főiskola alapító okiratának céljai. Az egyetem kuratóriuma kedden ülésezett, hogy egy új stratégiát dolgozzanak ki, amit átadhatnak a megalakulóban lévő budapesti kormánynak.

2006. 05. 18. 15:15
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Gergely András professzor a tervezett posztgraduális központ vezetője világosan fogalmaz, bizonytalan, hogy az új Gyurcsány-kormány továbbra is biztosítja-e az egyetem alapműködéséhez elengedhetetlen pénzügyi forrásokat. Ez, mivel Budapest állja az egyetem költségeinek oroszlánrészét, az oktatási intézmény végét jelentené. Az egyetemet még az Orbán-kormány hozta létre, a német-osztrák-magyar együttműködést szimbolizáló intézményben 2002 szeptemberében kezdődött meg a tanítás.

A magyar oldal elégedetlenségének legfőbb oka, hogy évente mintegy 760 000 euróval Budapest állja a költségek legnagyobb részét. Az egyetem azonban, érvelnek a kritikusok, nem hoz igazolható hasznot Magyarországnak.

(Forrás: dradio.de)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.