A trinidadiak számára nem lehetett szokatlan az angol stílus, hiszen 23-as keretükből 15-en jelenleg is Nagy-Britanniában keresik a kenyerüket, ráadásul Dwight Yorke személyében egy egykori Manchester United játékos is helyett kapott a kezdőcsapatban. Az angoloknál a sérült Gary Neville helyére Jamie Carraghert állította Sven-Göran Eriksson szövetségi kapitány.
A 6. percben Gerrard lőtt jó 20 méterről kapura, a svédek ellen bravúrok egész sorát bemutató Hislopról most kipattant a labda, ami az érkező Owen combjáról a kapu mellé szállt. Tíz perccel később Joe Cole beívelését Crouch fejelte kapura, Hislop szögletre mentett.
Az angolok a játékrésznek ebben a szakaszában nem igazán tudtak mit kezdeni az előző mérkőzés sikerétől megtáltosodott trinidadiakkal, sőt, meglepetésre éppen Leo Beenhakker csapata vezette a félidő két legveszélyesebb támadását. A 36. percben Yorke szöglete után Stern John fejelt 2 méterről Robinson kapuja mellé, majd a félidő utolsó pillanataiban újra ő került helyzetbe, ám Terry még idejében mentett a gólvonalról. A két jelenet között Beckham jobb oldali beadását Crouch próbálta félfordulattal Hislop kapujába juttatni, de gyatrán, sípcsonttal találta el a labdát, amely így méterekkel elkerülte a kaput.
A fordulás után Beckham szabadrúgását követően Owen fejelt öt méterről a kapu mellé. Az 58. percben kettős cserét hajtott végre Eriksson mester: pályára küldte a súlyos sérüléséből felépült Wayne Rooneyt Owen helyett, míg Carraghert a szédületes cseleiről híres Aaron Lennon váltotta.
A pályán maradt másik ék, Crouch újra kihagyott egy nagy helyzetet, most 7 méterről fejelt kapu fölé. Negyedórával a vége előtt a japán Kamikava játékvezetőre szegeződtek a szemek: Lennon jobb oldali beadása elakadt Yorke kezében, az angolok tizenegyet reklamáltak, de a hajthatatlannak bizonyuló ázsiai bíró szögletet ítélt. Yorke biccentéséből lehetett sejteni, örült, hogy megúszták a büntető. A 2000-es Európa-bajnokság elődöntőjében, a Franciaország-Portugália találkozó hosszabbításában a szlovák Sramka partjelző ugyanilyen helyzetben nem kegyelmezett, Zidane aranygólt érő 11-esével a franciák bejutottak a fináléba...
A mérkőzés ennek ellenére nem múlt el angol gól nélkül: a 83. percben Beckham sokadik beadását Crouch a léc alá bólintotta. Igaza lett tehát Erikssonnak, hogy pályán hagyta a hórihorga támadót. 1-0.
A 91. percben Gerrad távoli bombája is utat talált Hislop kapujába. 2-0.
A végén még lőtt egy lesgólt Trinidad, de a lényegen ez már nem változtatott: Anglia két győzelemmel áll két mérkőzés után, továbbjutása pedig biztosra mondható.
Miért rendelték vissza Tuskék a lengyel nagykövetet Budapestről?
