„A képünkbe vágta a miniszterelnök, hogy annak érdekében, hogy saját személyes hatalmát, kormánya politikai hatalmát és az MSZP politikai hatalmát megőrizze, az ország tönkretétele árán is kész volt a hatalomban maradása érdekében mindent megtenni” – értelmezte a kormányfő balatonőszödi beszédét a Fidesz parlamenti frakciójának helyettes vezetője.
Ugyanakkor nem csupán a súlyos válságért felelős Gyurcsány Ferenc, hanem azért is, hogy ennek nyomán dilettáns, szakmailag elfogadhatatlan, az emberek számára súlyos terhet jelentő, ráadásul felesleges megszorító csomagot állít össze – tette hozzá.
Miközben, az embereknek már alig van pénze – mondta -, Gyurcsány Ferenc tervei szerint, a csomag nyomán a következő években 6-8 százalékos infláció, növekvő munkanélküliség és 3 év alatt akár 20 százalékos reálbér-csökkenés jellemezheti majd Magyarországot. Közlése szerint ebben a helyzetben, a kormány elképzeléseivel éppen ellentétesen, csak egy növekedésre, munkahelyteremtésre, a kis- és középvállalkozások támogatására és adócsökkentésre irányuló program hozhat kilábalást. Vagyis a Fidesz programja – mutatott rá.
Mindez azt jelenti, hogy október 1-jén az igazság és a hazugság, a dilettantizmus és a tényleges megoldás között választhatnak az emberek. A voksoláson, amely egyfajta népszavazásként is felfogható, végleg nemet mondhatnak a megszorításokra – mondta Deutsch-Für Tamás.
(MTI)

Elképesztő, mit mondott a tárgyalásán a karateedző, aki felrúgott egy fiút a szolnoki kalandparkban