Borúsabban látja Sopron gazdasági helyzetét a helyi Fidesz, mint azt a szocialista polgármester korábban a Magyar Nemzetnek leírta. Walter Dezső kormánypárti polgármester augusztus végén június 30-i adatokra hivatkozva megkeresésünkre még csak 4,6 milliárd forintnyi hitelről számolt be. Akkor a polgármester azt nyilatkozta, hogy a város 2002 és 2006 között az önkormányzati intézmények abból a célból vállalt jelentős anyagi terheket,
hogy a polgárok minél jobb szolgáltatásellátásban és sportolási
lehetőségekben részesüljenek.
Havas András, Sopron pénzügyi bizottságának fideszes elnöke viszont arról tájékoztatott, hogy a város július 28-án csaknem hárommilliárd forintnyi kötvényt bocsátott ki, s ezzel jelentősen megemelkedett a Győr-Moson-Sopron megyei település hitelállománya. A politikus hivatalos adatok alapján kiszámolta, hogy év végére a hitel több mint 12 milliárd forintra rúg majd.
Ez a szám úgy jön ki, hogy a város 8,2 milliárd forintos tervezett hiteléhez – melyből 2,2 milliárd forint a működési kiadásokat fedezi – még hozzájön az önkormányzat száz százalékos tulajdonában lévő Sopron Holding Vagyonkezelő Zrt. körülbelül 3,8 milliárd forintnyi kölcsöne.
Molnár Ágnes elmondta, Gyimesi Szabolcs, a Szövetség Sopronért egyesület által támogatott korábbi polgármester négy éve mindössze 800 millió forintos hitelállománnyal adta át a költségvetést, az azóta felhalmozott, 11 milliárd forintnál is nagyobb összeg a jelenlegi városvezetésnek „köszönhető”. A
Fideszes képviselőnő úgy véli, koncepció nélküli útépítésre, meg nem térülő kampányberuházásokra vették fel ezt a rengeteg kölcsönt. Legutóbb egy 200 férőhelyes parkoló épült PPP programban, melyet később Sopronnak duplán kell
majd kifizetnie – vélte Molnár, majd folytatta: ekkora parkolóra nem volt szükség.
Ukrajna nem léphet be a NATO-ba















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!