Kamatot emelhet holnap a jegybank – vélekednek a szakértők

Kamatemelésre számítanak az elemzők a monetáris tanács hétfői ülésén. Az előzetes várakozások szerint a testület 25 bázisponttal 7 és fél százalékra növeli a jegybanki alapkamatot. A monetáris tanács legutóbb augusztus végén 50 bázisponttal 7,25 százalékra emelte az alapkamatot, ezután csaknem 4 százalékot erősödött a forint.

MNO
2006. 09. 24. 8:27
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A gyengülés a budapesti tüntetéssorozat és a zavargások után kezdődött, amikor a Fitch Ratings nemzetközi hitelminősítő intézet stabilról negatívra változtatta Magyarország hitelminősítésének kilátását.

A döntést azzal indokolta, hogy a politikai bizonytalanság megkérdőjelezi a költségvetési kiigazítás végrehajtását – hangzott el az InfoRádióban.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.