Kóka: Elméletileg lehet euró 2011-ben

Kóka János elméletileg lehetségesnek tartja, hogy 2011-ben bevezetik az eurót Magyarországon.

MNO
2006. 09. 29. 8:14
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A gazdasági és közlekedési miniszter a Frankfurter Allgemeine Zeitung című német lapnak nyilatkozott. Elmondta, ha 2009-ig teljesítjük a maastrichti feltételeket, amit az Európai Bizottsággal egyeztetve tervezünk, akkor 2011-ben elvben bevezethető az euró.

Hozzátette azonban, hogy túl kockázatos lenne ezt az évet új eurócsatlakozási céldátumként megnevezni. A fő cél a befektetők bizalmának visszaszerzése – mondta a Magyar Rádió szerint Kóka János a német lapnak adott interjúban.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.