Záhony fontos az orosz befektetőknek

A záhonyi határállomás Oroszország fontos szállítmányozási tranzithelye az Európai Unió irányába, s ennek megfelelően az orosz befektetői érdeklődés is nagy az átkelőhely beruházási lehetőségei iránt – mondta Igor Szavolszkij nagykövet szerdán Nyíregyházán.

MNO
2006. 09. 27. 11:04
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A záhonyi logisztikai térség, az ipari park és a vámszabad terület egyaránt a befektetői érdeklődés középpontjában áll – mondta a diplomata. Az Oroszországi Föderáció rendkívüli és meghatalmazott budapesti nagykövete a szabolcsi megyeszékhelyen Gazda Lászlóval, a térségi önkormányzat elnökével tárgyalt, s a rögtönzött sajtótájékoztatón hangsúlyozta: a záhonyi vasúti átrakókörzet bejövő áruforgalmának 80 százaléka orosz cégek exportja, főként nyersanyagot hoznak a szerelvények Európába.

Hozzátette: Záhony fontos abból a szempontból is, hogy Moszkván át, a vasútvonal egészen Ázsiáig tart. Megemlítette, hogy az M3-as autópálya Záhonyig történő megépítése és a Tisza tervezett hajózhatóvá tétele, tovább erősítheti majd a szabolcsi határállomás logisztikai szerepét.
Igor Szavolszkij elmondta, hogy diplomataként segíti az orosz befektetők záhonyi terveinek megvalósítását, és nagykövetként közreműködik Szabolcs-Szatmár-Bereg megye, illetve az oroszországi Tyumeny, valamint Moszkva megye gazdasági kapcsolatainak további erősítésében s új térségi kapcsolatok kialakításában.

Gazda László szabolcsi önkormányzati elnök eredményesnek nevezte a megye oroszországi gazdasági kapcsolatait, s a záhonyi határállomást az együttműködés erősítésének fontos helyszíneként említette. Szerinte a Záhonyban tervezett ipari, logisztikai és vámszabad területi fejlesztéseket a magyar és az orosz partnerek az Európai Unió Interregionális Alapjának támogatásával valósíthatnák meg, közös pályázatokat nyújthatnának be Brüsszelben.

Az orosz nagykövet nyíregyházi tárgyalása után Záhony térségében a helyszínen tájékozódott a beruházási lehetőségekről, illetve felkereste a petneházi Master Good Kft. bio baromfifeldolgozó gyárát, ahonnan a technológiát szeretnék átvenni oroszországi cégek.

(mti)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.