Az alpolgármesterek közül kettőt a baloldali pártok képviselői közül választottak meg, a társadalmi megbízatású polgármesteri tisztséget pedig az MDF képviselője látja el. A jobboldal nem kívánt élni az alpolgármester-jelölés lehetőségével.
A bizottsági elnöki helyek közül hatot-hatot szerzett meg a jobb-, illetve a baloldal, egy elnöki posztra pedig Warvasovszky Tihamér (MSZP–SZDSZ-Fehérvári Polgárok Egyesülete által támogatott) polgármester javaslatára a testületbe egyetlen képviselőt delegáló Válasz civil szervezet elnökét választotta a közgyűlés.
Az öt tanácsnoki hely közül három a jobboldalnak, kettő a baloldal képviselőinek jutott.
Székesfehérvár közgyűlésében a polgármestert is beleszámítva 16 szavazata van a baloldalnak, 15 a jobboldali szövetségnek. Egy-egy mandátumot szerzett az MDF és a Válasz Egyesület civil szervezet. Az alakuló közgyűlésen Warvasovszky Tihamér hangsúlyozta: fontos, hogy a képviselők ne politikai küzdőtérnek használják a közgyűlés üléseit, hanem esküjükhöz és a kampányukban megfogalmazottakhoz híven a városért és az ott élőkért dolgozzanak.
A polgármester 30 pontban foglalta össze a programját, amelyben kiemelt szerepet kap a közlekedés fejlesztése, az utak felújítása, a város csatornázásának folytatása, a regionális közlekedési központ alapjainak lerakása és a börgöndi repülőtér építésének megkezdése, a méltó Nemzeti Emlékhely kialakítása.
(mti)

Tiszás aktivisták vehetik ki a szavazólapokat a postaládákból