Gazdag László: Ha a rendszerváltozás után elkövetett gazdaságpolitikai baklövéseket és azok hatásait akarja valaki tanulmányozni, ajánlom Nagy Pongrác A rendszerváltás gazdaságpolitikája című művét (Akadémiai Kiadó, 2004). Nagy Pongrác fehéren-feketén kifejti, hogy a Bokros-csomag a krónikus egyensúlyi zavarok és a katasztrofális elszegényedés fő okozója volt 1995 után.
Joaquín Almunia figyelmeztető szavait nagyon komolyan kell most venni. A kohéziós alap megvonása katasztrofális következményekkel járna. Azonban hangsúlyozom, a magyar gazdaság krónikus bajainak valós okait kell feltárni ahhoz, hogy a gondokat tényleg orvosolni tudjuk, és ne csupán a felszíni tünetek kezelésével, látszat- és pótcselekvéssel helyettesítsük a reformokat. A valós reformok, ha egyszer végre sor kerül rájuk, valóban „nem fognak fájni”, mert nem a fiskális restrikciót (a humán tényező leértékelését) jelentik majd, hanem a reálgazdaság mélyáramainak rendbetételét. Ezt pedig az emberek azonnal, késés nélkül életszínvonal-javulásként fogják érzékelni.
Ehhez persze meg kell teremteni a személyi feltételeket, ott fönn, a gazdaságpolitika és a politika felhőrégióiban. Magyarán: rátermett, a gazdasághoz értő országmenedzsmentre van szükség. Ez az, ami ma hiányzik. Az alkotmányos garanciák megvannak mindehhez, élni kell velük, és csakis ezekkel a garanciákkal szabad élni. Az anarchia, az erőszak csak elodázza a szükséges (személyi) változásokat, eltereli a figyelmet a valós megoldásról.
(Magyar Nemzet, 2006. november 14.)

Világhírű sorozat forgatása zajlik Dunaújvárosban – videó