Neue Burgenländische Volkszeitung (bvz.at)
A várvidéki regionális lapban Michaela Tanzler A magyarok akadályozzák a 31-es gyorsforgalmi út meghosszabbítását című cikkében az S 31-es továbbépítése előtt tornyosuló akadályokkal foglalkozik. A 31-es számú gyorsforgalmi út Felsőpulya és a magyar határ között közötti szakaszának megépítését 2012-re tervezték befejezni. A nyomvonalról folytatott egyeztetések során azonban a magyar fél közölte, hogy az M87-es út megépítését – mely az S31-es út folytatása lenne Kőszeg és Szombathely között – nem tervezik 2007 és 2013 között. Az osztrák fél ennek ellenére kitart amellett, hogy a 14 kilométeres szakasz első felét a tervezett határidőre elkészíti. A késés miatt – hiszen a falura terhelődik a forgalom – elsősorban Répcekéthely lakossága szenved, mert ott már 2004-ben bizottság alakult a gyorsforgalmi út mielőbbi továbbépítése érdekében. A legegyszerűbb megoldás a települést közvetlenül elkerülő útszakasz megépítése lenne, ehhez azonban szükséges, hogy a magyarországi szakasz nagyjából az osztrákkal egy időben elkészüljön. Magyar részről viszont jelezték, hogy Kőszeg keleti elkerülő útjára legkorábban 2014-17 között lehet számítani.
Frankfurter Allgemeine Zeitung (faz.net)
A konzervatív német napilapban Matthias Rüb Arab testvérháború Dearbornban című cikkében foglalkozik a „legarababb” amerikai város vallási konfliktusaival. Dearbornt az amerikai arabok fővárosának nevezik. Az Egyesült Államokban becslések szerint közel hétmillió muzulmán él. Az a vandalizmus, melynek tucatnyi vendéglő és üzlet áldozatául esett, sokkolta a Detroit kapuinál fekvő város lakóit. Egyes üzletek tulajdonosait telefonon is megfenyegették, mondván: legközelebb már nem ússzák meg betört és szétvert kirakatokkal. Nabil Hajasz, az Al Akasi étterem tulajdonosa számára világos, kik állhatnak a merényletek mögött, még akkor is, ha a rendőrség nyomozása mindeddig nem vezetett eredményre. Nabil Hajasz Nedzsefből, a síiták szent városából érkezett, s közel tíz éve él a városban. Szerinte szunniták voltak az elkövetők. A libanoni felmenőktől származó Ron Amen, a Nemzeti Múzeum menedzsere is úgy véli, a pusztító vandalizmussal a szunnita irakiak álltak bosszút Szaddám Huszein és társainak kivégzéséért.
Der Spiegel (spiegel.de)
A baloldali hírmagazinban Carsten Volkery Putyin mintadiákja című tudósításában foglalkozik Gerhard Schrödernek az orosz elnököt propagáló tegnap esti, berlini előadásával. A Német Külügyi Társaság által szervezett vitában Schröder megállapította, hogy az Oroszországról folytatott németországi vitákban hemzsegnek a félreértések, az oroszellenes reflexek. Még mindig a jelcini kilencvenes éveket dicsérik, pedig az nem szólt másról, mint az ország javainak a gazdasági elit általi kifosztásáról. Hogy ez a folyamat megállt, azt a Nyugat kizárólag Putyinnak köszönheti. Ennek a ténynek a kijelentése maga a történelmi igazság, mondta Schröder. Nem véletlen, hogy a hallgatóság soraiban néhányan úgy fogalmaztak, a volt kancellár optimistábban látja Oroszország helyzetét, mint maga a Kreml. A szociáldemokrata politikus még a szóhasználatában is követte a hivatalos orosz vonalat. Ahelyett, hogy a szájára vette volna az „emberi jogok megsértése” kifejezést, ugyanúgy beszélt, mint a mellette ülő Putyin-tanácsadó, Igor Szuvalov, aki egy ideig még meglévő „nehézségekről” és „deficitekről” szólt.
Autóbalesetben meghalt egy német állampolgár Zalában