Die Welt (welt.de)
A konzervatív német napilapban Hajo Schumacher Mondd, hol vannak az ellenfelek című cikkében foglalkozik a pártján belül konkurens nélkül maradt Angela Merkellel. Friedrich Merz személyében az uniópártokat elhagyja a kancellár asszony utolsó konkurense. Nem méreggel, hanem türelemmel intézte el Merkel a férfiakat, így Edmund Stoibert. S most – így a lap – közel s távol se herceg, sem gonosz farkas, se király, se rabló, vagy hozzájuk hasonló tesztoszterontól túltengő figura, akiknek a férfias párt egykori imázsát köszönhette. Helyette mára túlsúlyba jutott a politikailag korrekt szemétválogató típusa. A párt mai férfijai olyan veszélytelenek, mint a Hófehérke körül gyülekező hét törpe. Ezt talán még Angela Merkel sem így akarta.
Der Spiegel (spiegel.de)
A baloldali hírmagazin Royal és Sarkozy a kampány célegyenesébe fordult című cikkében foglakozik a francia elnök-jelöltek küzdelmével. Két és fél hónappal a francia elnökválasztás előtt vasárnap a két legesélyesebb jelölt, Ségolène Royal és Nicolas Sarkozy megkezdte választási kampányának végső szakaszát. Több ezer támogatója előtt a szocialisták jelöltje bemutatta úgynevezett „elnökségi paktumának” tervét, melybe azt a több száz javaslatot gyűjtötte össze, melyek megvalósításához győzelme esetén azonnal hozzákezd. A javaslatok egy része a szocialisták programjából származik, a többi abból a közel 6500 találkozón elmondott javaslatokból ered, ahol az ellenzéki párt képviselői egyeztettek a polgárokkal. Szocialista aktivisták szerint mintegy 2,7 millió francia mondott véleményt elnökjelöltjük programjáról. A baloldali ellenzék 53 esztendős jelöltje, a Párizs melletti Villepinte vásárcsarnokában többek közt arról beszélt: a fiatalkori bűnözést a hadsereg fegyelmező eszközeivel kívánja visszaszorítani. Céljai között szerepel az 1500 eurós havi minimálbér, vagy az alacsony nyugdíjak 5 százalékos emelése. Közvéleménykutatások szerint Sarkozy népszerűbb. Az 52 esztendős konzervatív politikus folyamatosan vezet azóta, hogy pártja, az UMP négy héttel ezelőtt hivatalosan jelöltjévé választotta a belügyminisztert. Sarkozy eközben úgy fogalmazott a párizsi La Mutualité csarnokban: ő minden franciával szeretne szót váltani, s nem csak a mint egyesek – utalt konkurensére – akik csak a szocialisták híveivel kívánnak beszélni.
Frankfurter Allgemeine Zeitung (faz.net)
A konzervatív német napilapban Klaus-Dieter Frankenberger Újra itt van című vezércikkében foglakozik az új hidegháború lehetőségével. Azt a kérdést, hogy Oroszországgal egy új hidegháború van kibontakozóban, viszonylag könnyű megválaszolni: nem lesz ilyen. A politikai, ideológiai és katonai ellenségeskedés, már a múlt zenéje és egyik félnek sem érdeke, hogy újrakezdje – véli a lap. Ezzel azonban nem született válasz arra, milyenek lesznek Oroszország és a „nyugat” kapcsolatai. Putyin fellépése a müncheni biztonsági konferencián, ahol előadta a NATO bővítéssel kapcsolatos régi panaszait, világossá tette Moszkva nem lesz az a barátságos, megbízható és problémamentes barát, akinek Németországban sokan tartották. Láthatóan Vlagyimir Putyin „irányított demokráciájában” a hatalompolitikai vitaszándék éppen olyan erős, mint az együttműködési készség. Putyin jelzésének, hogy „ismét vagyunk valakik”, egyik nyilvánvaló oka, hogy megerősödött az olajhatalomból eredő magabiztosság. Ráadásul azzal is tisztában vannak Moszkvában, hogy az Egyesült Államoknak és Európának számos kérdésben – mint az iráni atomkonfliktusban – szüksége van az orosz szövetségesre. S tudják azt is, hogy a Bush-kormány jelenleg igen kényelmetlen helyzetben van. Putyin úgy véli, kihasználhatja az Egyesült Államok viszonylagos gyengeségét. Az önkényuralmi hatalmi formákhoz történő visszatéréssel és a kíméletlen kül- és energiapolitikával azonban saját esélyeit gyengíti. Ha Putyin valóban megbízható szövetséges kíván lenni, akkor müncheni előadása igencsak furcsán jelezte eme szándékát. Inkább a szovjet időket idéző kommentár volt – fogalmaz a napilap.
Lemondta a Zeneakadémia Varnus Xavér koncertjét