A tavalyi árvíz után a tönkrement töltésszakaszok helyreállítása azonnal megkezdődött, az elvárás az volt, hogy az év végére ezek a művek védképesek legyenek – mondta a szakember a beruházások műszaki átadását megelőzően az MTI-nek. Hozzátette: ezt sikerült is teljesíteni, annak ellenére, hogy júliusban, egy második, kisebb árhullám miatt még folyt a védekezés.
Az összesen tizenegy helyen végzett rekonstrukció az Alsó-Tisza vidéki Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság teljes védvonal-rendszerét érintette. A munkáknak két típusa volt: a műtárgyak – a szegedi partfal, a csongrádi és a makói zsilip és a kunszentmártoni töltés – helyreállítása, valamint a megsérült földművek javítása – ismertette a szakember.
A rekonstrukció során mintegy 27 kilométernyi védművet erősítettek meg, ez a teljes szakasz egytizede. Azokon a helyeken, ahol a tavalyi rekord árvíz idején nyúlgátakkal kellett védekezni, a védműveket „megfejelték„ – mondta Andó Mihály.
A méretéhez képest nagyon rövid idő alatt elvégzett beruházás mintegy tízszerese volt az elmúlt évek árvízvédelmi fejlesztéseinek. A munka ezzel azonban még nem ért véget, a következő öt-hat évben az igazgatóság további 5 milliárd forint értékű beruházást tervez a térségben – fogalmazott a főmérnök.
(MTI)
Nagy-Britannia csatlakozik az Oroszország elleni szankciókhoz
