A kormányfő úgy vélte, le kell végre zárni az ügyet, de ha valami konkrétan kiderül mégis a jövőben a kiszivárogtató személyéről, tájékoztatja a közvéleményt.
Senkit sem akar besározni az esetleges találgatásokkal – tette hozzá Gyurcsány Ferenc.
Mint ismert, az Élet és Irodalom múlt pénteki számában jelent meg egy cikk a balatonőszödi beszéd nyilvánosságra kerüléséről. Az írás arra a következtetésre jutott, hogy a felvétel nyilvánosságra hozatalához Gyurcsány belső, szocialista párti ellenzékének lehet köze.
Ezt alátámasztani látszik, hogy az NBH által indított vizsgálat kizárta a külső lehallgatás lehetőségét.
A frakcióülésen is téma volt az őszödi beszéd
Ellentétek mutatkoztak a szocialista képviselők és Gyurgyány Ferenc között a tegnapi frakcióülésen. A vita témája a kormányközeli Népszabadság szerint az őszödi beszédről az ÉS-ben megjelent cikk volt. Többen a frakcióban ugyanis úgy vélték, hogy az Élet és Irodalom cikke a kormányfő által megrendelt írás volt. A hetilap sorra veszi azokat, akik kiszivárogtatók, tehát Gyurcsány potenciális ellenfelei lehetnek. Emelett – biztosan nem véletlenül – Gyurcsány az egyik bulvárlapnak adott vasárnapi nyilatkozatában maga is felsorolja azokat, akik utódai lehetnek a miniszterelnöki székben. Ez a magatartás egyes vélemények szerint arra irányul, hogy a miniszterelnök megszilárdítsa pozícióit, ugyanakkor gyengítse az „ MSZP-s nagyokat”.
A frakcióülésen egyébkén többen követelték a kiszivárogtatással kapcsolatos vizsgálat következetes végigvitelét, Kiss Péter pedig kikérte magának a gyanúsítgatásokat.
Gyurcsány viszont arról beszélt, hogy nem fog titkosszolgálati eszközökkel kutatni az igazság után.
(radio.hu, nol.hu, MNO)
Ennyi volt, lemondott a Coldplay-koncerten lebukott techcég vezére
