Nem tudott dönteni a pécsi közgyűlés a Tubesről

Határozatképtelenség miatt berekesztette a pécsi közgyűlés csütörtöki rendkívüli ülését Tasnádi Péter polgármester, így a képviselők nem tudtak dönteni a Tubesre tervezett katonai radar helyszínére vonatkozó változtatási tilalom elrendeléséről. A kormánypárti városatyák nem jelentek meg.

MNO
2007. 05. 31. 7:51
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A közgyűlés azért lett határozatképtelen, mert azon a polgármester és a szocialista frakcióvezető kivételével nem jelentek meg a közgyűlési többséget alkotó MSZP-SZDSZ városatyák. A karzaton helyet foglaló hallgatóság bekiabálásokkal kommentálta a történteket, többen gyávának nevezték a polgármestert és a távol maradt képviselőket.

A témában immár második rendkívüli ülés összehívását a Fidesz-KDNP és az Összefogás Pécsért Egyesület (ÖPE) kezdeményezte. Szerintük erre a mindeddig tisztázatlan jogi helyzet miatt van szükség. Az önkormányzat a közelmúltban ugyanis megfellebbezte a Honvédelmi Minisztérium építési hatóságának a tubesi területre vonatkozó első fokú építési engedélyét arra hivatkozva, hogy az több ponton nem egyeztethető össze a város építési szabályzatával. A jobboldali képviselők pedig úgy ítélték meg: fontos, hogy a változtatási tilalom elrendelése még a másodfokú, jogerős építési engedély kiadása előtt megszülessen, hiszen az önkormányzatnak utána kevés eszköze marad a beruházás megakadályozására.

Tasnádi Péter a csütörtöki ülést követő sajtótájékoztatón a szocialista képviselők távol maradását hivatalos programjaikkal kapcsolatos elfoglaltságukkal indokolta. Az MSZP kitart a jogkövető magatartás mellett, és minden olyan lehetőséget, alternatívát megragad, amely segíthet a helyzet rendezésében – tette hozzá.

A közgyűlés egyébként korábban már döntött ebben az ügyben és azóta semmiféle olyan körülmény nem merült fel, amely szükségessé tenné az akkori határozat módosítását – jegyezte meg.

Tasnádi Péter megerősítette az önkormányzat korábbi álláspontját, miszerint, ha a honvédelmi miniszter kiadja a másodfokú építési engedélyt, bírósághoz fordulnak, mert a tervezett beruházás több ponton is ellentétes a pécsi építési szabályzattal. A politikus szólt arról is, hogy mivel a pécsi lakosság körében nyugtalanság tapasztalható a katonai lokátor miatt, az önkormányzat nyílt levélben fordul Sólyom Lászlóhoz, kérve az államfőt, segítsen az ügy megoldásában.

Révész Mária, a pécsi közgyűlés Fidesz-KDNP frakciójának vezetője botrányosnak nevezte az ülésen történteket. Távolmaradásukkal a városvezető koalíció tagjai lehetetlenné tették a munkát, megszegték esküjüket, amely szerint a választók akaratát képviselik. A lokátor ügye a város életét hosszú távon befolyásolja, ők azonban gyerekes módon elbújtak a feladat elől – fogalmazott.

Miután az MSZP-SZDSZ többségű közgyűlés irányította önkormányzat a város építési szabályzatára hivatkozva korábban megfellebbezte az első fokú építési engedélyt, a képviselők távolmaradásukkal cinkosok lettek a jogsértésben – mondta Kővári János, az ÖPE frakcióvezetője.

Hozzátette, hogy a Fidesz-KDNP és az ÖPE a következő, június 7-iki rendes közgyűlésen újra napirendre tűzi a változtatási tilalom elrendeléséről szóló javaslatot.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.