„Gyengéd érzelmi szálak„ a Kármán-ügyben

Gyengéd szálak fűzik az olajügyben érintett Energol Rt. volt igazgató-tulajdonosához, Portik Tamáshoz Kármán Irént. Ezt egy kedden közzétett videointerjúban maga az újságíró erősítette meg.

MNO
2007. 06. 26. 20:01
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az index.hu hírportálra kedd este felkerült, korábban készített videointerjúban Kármán Irén azt mondta: „gyengéd érzelmi szálak„ fűzik Portikhoz, aki azonban soha nem befolyásolta a munkájában.
A Kármán Irénnel korábban – a Szemben a maffiával című filmben is – együtt dolgozó exnyomozó, Sándor István (Papa) a Népszabadságnak azt nyilatkozta, hogy szerinte a veréssel az Energol-ügyben korábban meggyanúsított Portiknak akart üzenni a volt olajos alvilág. Portik Tamás egy időben a magyar körözési lista élén állt, de elévülés miatt 2003-ban megszüntették ellene az eljárást.

Az Energol-ügyben az 1990-es évek közepén a vádlottak – a vádirat szerint – 6,7 milliárd forintos kárt okoztak több tízmillió liter kőolaj illegális forgalmazásával. Az Energol-ügy 19 vádlottja között van az rt. egykori vezérigazgatója, Csikós József 16. rendű vádlott, aki a rendszerváltás előtt az MSZMP KB apparátusában dolgozott, az Antall-kormány idején pedig ezredesi rendfokozatban a Belügyminisztérium Adatfeldolgozó Hivatalát vezette.

Az ügyben szeptemberben várható első fokú ítélet a Fővárosi Bíróságon.

Az olajszőkítési ügyekben is nyomozó újságírót péntek éjjel Pesterzsébeten ütötték le és tuszkolták be egy kocsiba. Brutálisan megverték, majd összekötözve a lágymányosi Duna-parton hagyták, ahol egy horgász talált rá.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.