A cukorügyként elhíresült bűncselekmény-sorozat Magyarország uniós csatlakozása előtt kezdődött, amikor a magyar–szlovák határon lévő tornyosnémeti közúti átkelőhelyen szolgálatot teljesítő vám- és pénzügyőrök közül többen a nemzetközi fuvarozáshoz szükséges engedéllyel nem rendelkező teherautókat, kamionokat léptettek át pénzért a határon – mondta Szabó József.
A határátkelőn hivatali kötelességüket megszegve mintegy 200 tonnányi, százmillió forintot meghaladó értékű édesség, cukor és csokoládé Magyarországra csempészéséhez járultak hozzá a pénzügyőrök.
Az ügyészség 84 embert, köztük 34 vámost vádolt meg. A bíróság nem jogerős ítélete szerint 13 finánc és három szállítással foglalkozó kapott nyolc hónaptól öt évig terjedő letöltendő szabadságvesztést.
Emellett 100 ezertől 3 millió forintig terjedő pénzbüntetést is kiszabott rájuk a bíróság.
Harminchét vádlottat felfüggesztett szabadságvesztésre, huszonkettőt pénzbüntetésre ítéltek, hatot felmentettek, egy vádlott esetében – aki a bűnncselekmény elkövetésekor határőr volt – a katonai bíróság dönt majd,
Az édességet Magyarországon adták el, de magyar–román határon lévő csengersimai átkelőn az ottani vámosok igazolást adtak ki, amely szerint az áru elhagyta az országot.
Az ítéletek nem jogerősek.
(MTI)
Miért rendelték vissza Tuskék a lengyel nagykövetet Budapestről?
