Kósa Lajos: Tovább folytatódik a debreceni expanzió

Debrecen működteti a székelyudvarhelyi és a nagyszalontai vízművet, de már tárgyalnak az érmihályfalvai vízmű megvásárlásáról – mondta el Kósa Lajos, a város fideszes polgármestere. Tájékoztatott arról, hogy Debrecen a magas, hozzáadott értékű iparágakat szeretné támogatni.

MNO
2007. 06. 02. 17:09
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A II. Nemzeti Fejlesztési Terv debreceni projektjeinek 90 százaléka iparfejlesztésre vonatkozik – mondta Kósa Lajos szombaton Debrecenben. A polgármester a Debrecenből elszármazott és debreceni újságírók 8. találkozóján ezzel összefüggésben elmondta: a Debreceni Egyetem bázisára támaszkodva elsősorban a magas, hozzáadott értéket képviselő iparágakat, az informatikát, az információ-technológiát és a biotechnológiai iparfejlesztést támogatja a város.

A polgármester kilátásba helyezte, hogy az önkormányzat ilyen irányban módosítja a közeljövőben az iparűzési adóról szóló rendeletét is.

Kósa Lajos szólt arról, hogy Debrecen erős expanziós politikát folytat, cégeket vásárol. Megemlítette például, hogy a debreceni vízmű működteti a székelyudvarhelyi és a nagyszalontai vízművet, de már tárgyalnak az érmihályfalvai vízmű megvásárlásáról is. Elmondta azt is, hogy a debreceni A.K.S.D. a Tiszántúl legnagyobb hulladékgazdálkodási szolgáltatója Romániában, Ploiesti mellett építi meg a világ legnagyobb veszélyeshulladék-lerakóját.

A debreceni expanzió tovább folytatódik – mondta a polgármester – hozzátéve, hogy a város szeretné megvenni az E.ON-tól a debreceni erőművet.

A több mint 50 újságíró előtt Kósa Lajos elmondta: az elmúlt években elképzelt fejlesztések 70 százalékát a város megcsinálta, és a tervek további része is a megvalósulás fázisában van. Egyebek mellett utalt a stadionépítési tervekre, az új színház felépítésére és a belvárosi rehabilitációkra. Szólt arról is, hogy Debrecen eladósodottsága a költségvetéséhez képest 14 százalék, a város forgalomképes vagyonához viszonyítva pedig 4 százalék, ami azt jelenti, hogy Debrecen a legjobb költségvetési állapotban lévő város az országban.

A további lehetőségekről szólva megemlítette a helyi nemzetközi repülőteret, amit annak idején másfél millió forintért vásárolt meg az önkormányzat. Az elmúlt években mintegy 4 milliárd forintot költöttek a légikikötő fejlesztésére, amelyre már érkezett 10 milliárdos vételi ajánlat.

Kósa Lajos közölte: amennyiben a jövőben eladják a debreceni repülőteret, csak olyan vevő jöhet számításba, aki azt továbbra is repülőtérként fogja használni hosszú távon.

A 8. újságíró-találkozó résztvevőit ezúttal a MODEM Modern és Kortárs Művészeti Központban tájékoztatta a fejlesztési elképzelésekről Kósa Lajos polgármester, majd a résztvevőkkel együtt megtekintették a MODEM kiállításait.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.