Magyar nyelvű táblát áldanak meg a Szentföldön

Hamarosan magyar nyelvű emléktábla is lesz Krisztus Urunk megkeresztelésének helyén, Jardenitben – tájékoztatta az MNO-t Horváth Zoltán esperes plébános.

Czirják Imre
2007. 06. 08. 13:16
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Szentföld szent helyein szokás, hogy az ott történt bibliai eseményeket különféle nyelveken felírják a templomra vagy az annak udvarát körülvevő falakra. Így számos helyen olvashatók magyar nyelvű megemlékezések is. Jézusnak a Jordán folyóban, Keresztelő Szent János által történt megkeresztelkedésének helyén – Jardenitben – azonban még nem volt magyar nyelvű tábla.

Ezért egy márciusban ott járt magyar zarándokcsoport elhatározta, hogy itthon, az utazáson részt vett két plébánia, a budaörsi és a budapest-terézvárosi hívek körében gyűjtést szerveznek, és így közadakozásból felállítanak, egy 130x200 cm-es, égetett kerámiából, majolika bevonattal, egy jeruzsálemi keramikus által készített táblát – tájékoztatta az MNO-t Horváth Zoltán esperes plébános. Ezen Szent Márk evangéliuma 1. fejezetének 9–11. verse szerepel. A szöveg így a többi világnyelvekhez hasonlóan most már magyarul is olvasható lesz az emlékhelyen.

A Magyar Köztársaság nevében a kulturális miniszter januárban egy hasonló táblát avatott lovári cigány nyelven a Miatyánk-templom udvarán, az ismert imádság szövegével. A most elkészült magyar nyelvű táblát Michel Sabbah jeruzsálemi latin pátriárka fogja megáldani június 20-án, a Jordán folyó partján, a két plébánia három-három fős küldöttsége, lelkipásztorai, valamint Magyarország izraeli és palesztin nagykövete jelenlétében.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.