A magyar–osztrák akciócsoport egy hónapos munkája után a két miniszter egy hatpontos cselekvési tervről állapodott meg. Eszerint az osztrák környezetvédelmi miniszter szigorúbb környezetvédelmi előírásokat vezet be a bőrgyárakkal szemben: egyrészt határértéket állapít meg a víz sóterhelésére (korábban ilyen egyáltalán nem létezett), másrészt szigorítja a folyók szennyvízterhelését. Ausztria ugyanakkor azonnali hatállyal elrendelte a bőrgyárak intenzívebb hatósági ellenőrzését, szükség esetén büntetőeljárások kezdeményezését, valamint a folyó vízminőségének folyamatos ellenőrzését.
A habképződés megszüntetésére egy harmadik szennyvíztisztító fokozatot vezetnek be a feldbachi, jennersdorfi és wollsdorfi bőrgyárakban. Az új szűrő az eddigieknél sokkal hatékonyabban ki tudja védeni a szennyezőanyagok visszakerülését az élővilágba. A berendezés működését a Bécsi Műszaki Egyetem kíséri folyamatos figyelemmel. Az első eredmények augusztus elejére várhatók.
A két miniszter arról is megállapodott, hogy legkésőbb 2009-re leállítják a Rába és a Lapincs folyók sóterhelését okozó fürstenfeldi geotermikus erőművet, ami felére csökkenti majd a folyók sóterhelését.
Sarródon abban is megállapodtak, hogy közös projekt indul a Rába ökológiai helyreállítására. A határra tervezett szemétégető kérdése nem szerepelt a tárgyalásokról kiadott hivatalos közleményekben.
Egy templomot is súlyos kár ért a viharban
