Ombudsman elé kerül a budai gyerekek kórházi ellátása

Panasszal fordult Nagy Gábor Tamás, az I. kerület polgármestere Kaltenbach Jenő távozó kisebbségi ombudsmanhoz, aki az állampolgári jogok országgyűlési biztosának jogkörét látja el. A polgármester méltatlannak tartja a budai gyermekek egészségügyi ellátását.

MNO
2007. 06. 22. 9:03
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A polgármester elmondta, hogy a Budai Gyermekkórház aktív ágyainak megszüntetésével olyan helyzet kezd kialakulni a gyermekellátásban, ami méltatlan, és a XXI. századhoz képest elfogadhatatlan körülményeket teremt.

Nagy Gábor Tamás kifejtette, hogy a jól felszerelt gyermekkórház kong az ürességtől, miközben a Szent János Kórházban megalázó helyzetbe kényszerítik a gyermekeket és szüleiket. A Budai Gyermekkórházban csak krónikus és rehabilitációs ágyak vannak, míg a János kórházban az anyák székeken és
matracokon „gubbasztanak„ beteg gyermekeik mellett. „Ezért gondoljuk úgy, hogy az ombudsmannak kellene tisztázni, fennáll-e az alkotmányban rögzített egészséghez való jog, illetve az egészségügyi törvényben leírt kapcsolattartási jog sérelme.”

A polgármester azt is elmondta, hogy megoldást az jelenthetne, ha az egészségügyi miniszter ezt a döntést visszavonná és a társadalombiztosítás újra finanszírozna aktív ágyakat a Budai Gyermekkórházban. A Budai Gyermekkórház aktív ágyainak megszüntetésével ugyanis 85 aktív ágy maradt Budán és ezernél több a pesti oldalon.

Kaltenbach Jenő elmondta, hogy a mai az utolsó napja a hivatalban, ezért ő már biztosan nem fog vizsgálódni az ügyben, ez az utódja feladata lesz. Kaltenbach szerint a vizsgálat ideje akár egy évig is eltarthat.

(mti)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.