Takács Albert: Veszélyes az elhamarkodott általánosítás

Az ügy megmutatta, milyen veszélyekkel jár az elhamarkodott általánosítás – jelentette ki Takács Albert a Múzeum körúti erőszakkal kapcsolatban. A vezetőváltásokról úgy szólt: a cserék nem voltak gyorsak és könnyelműek, az ilyen döntések nem egy eset nyomására szoktak bekövetkezni. Ezt erősítette meg a kormányszóvivő is, holott a rendőri vezetők az ügy kirobbanása után buktak meg.

MNO
2007. 06. 19. 12:55
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A keddi kormányszóvivői tájékoztatón a rendészeti és igazságügyi minisztertől azt kérdezték: nem tartja-e elhibázottnak, hogy hétfőn kiengedték az előzetes letartóztatásból a Múzeum körúti erőszakkal gyanúsított rendőröket? Takács Albert kijelentette: véleménye szerint a józan távolságtartásra minden ilyen esetben szükség van „és az, ami ebben az ügyben a nyilvánosság előtt történt, alkalmas volt arra, hogy a pártatlan elbírálást és igazságszolgáltatást veszélyeztesse„. Takács szerint igen nagy a társadalom, a közvélemény nyomása és „nagy kurázsi kell hozzá”, hogy a vizsgálatot folytatók, döntéshozók függetleníteni tudják magukat ezektől a külső körülményektől.

Nem gondolja, hogy gyorsan és könnyelműen történt volna a rendőri vezetők cseréje, szavai szerint ilyen személyi döntések nem egy eset nyomására szoktak bekövetkezni – tette hozzá a miniszter, majd közölte: ez egy olyan tanulsággal szolgáló ügy, hogy annak tapasztalatait, egyes elemeit a rendőri képzés és oktatás tárgyává kell tenni.

Mint ismert, az eset miatt korábban felmentették a Rendészeti Biztonsági Szolgálat vezetőjét, az ORFK és a BRFK, illetve az Igazságügyi és Rendészeti Minisztréium vezetőjét, kinek székében most Takács Albert ül.

Takács kijelentette: az ügy megmutatta, milyen veszélyekkel jár az elhamarkodott általánosítás és „bizonyos dolgoknak a nagy nyilvánosság előtti vitatása„. Mint mondta, megpróbálja annak a józan, tárgyilagos légkörnek a fenntartását szolgálni, amelyben mindenki megkapja az őt megillető szankciókat, ha jogtalanságot követ el, „de indokolatlanul, feleslegesen gyanú vagy híresztelés alapján senkinek a karrierje se váljon lehetetlenné”.

Daróczi Dávid kormányszóvivő a miniszter szavaihoz a sajtótájékoztatón hozzáfűzte: Gyurcsány Ferenc miniszterelnök a döntése bejelentésekor világosan fogalmazott: nem egyes konkrét esetek miatt döntött a menesztés mellett, hanem a nyilvánosságra került események „összeálltak„ és adott pillanatban alkalmasnak tűntek a rendőrségbe vetett közbizalom megingatására.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.