A nemzetközi szervezet 7. közgyűlése keretében tartott sajtótájékoztatón az elnök emlékeztetett rá, hogy a szervezet 1996-ban a mexikói Moréliában alakult meg, s jelenleg 53 országban 80 tagszervezete van. A debreceni 3 napos közgyűlés napirendjén olyan fontos kérdések szerepelnek, mint a szélsőséges éghajlati jelenségek megelőzése és kezelése, a határon átnyúló vízgyűjtő-gazdálkodás tervezése és megvalósítása, a monitoring hálózatok kialakítása és működtetése, valamint akciótervek készítése a vízgyűjtő szervezetek számára.
Madeleine Jouye de Grandmaison a szervezet elnöke hozzátette: Magyarország javaslatára az idei közgyűlési témái közé sorolták a víz turisztikai felhasználásával kapcsolatos kérdéseket is. A világ vízgazdálkodása komoly kihívások előtt áll – mondta a sajtótájékoztatón Varga Miklós, a környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium szakállamtitkára.
„A XXI. század nagy kincse lesz a víz„ – tette hozzá, hangsúlyozva, hogy emiatt nem lehet nélkülözni e téren a nemzetközi együttműködést. Megítélése szerint az INBO sokat tehet annak érdekében, hogy megfelelő mennyiséÍgű és minőségű ivóvíz álljon rendelkezésre a világban.
Jean-Francois Donzier, az INBO párizsi központjának igazgatója elismeréssel szólt a magyar vízügyi mérnökök, szakemberek tudásáról, amely – szavai szerint – nemzetközi szinten is kiemelkedő, például az árvízvédelem terén. Szólt arról is, hogy az Európai Unió immár 27 tagországának együtt kell működnie az unió vízkeret-irányelve megvalósításában is, amely 2015-re ír elő különböző vízgazdálkodási, vízvédelmi tennivalókat.
Az INBO elnöki tisztét a következő 3 esztendőben Magyarország tölti be.
(MTI)
Alakul az út a börtönbe program: a luxusvilla miatt is felelhet Ruszin-Szendi Romulusz
