A munkanélküliségtől félve betegen is robotolunk

A idei első negyedévben 15 százalékkal csökkent a betegszabadság, tíz százalékkal a táppénzes napok száma. A csökkenés oka: egyre többen féltik állásukat, így betegség esetén inkább arra kérik orvosaikat, hogy a tüneteket gyorsan csillapító szert írjon fel számukra.

MNO
2007. 07. 12. 6:32
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az egészségügyi tárca az „orvos-beteg találkozások„ számának csökkenését részben a vizitdíj bevezetésének tulajdonítja, az egészségbiztosító szakemberei viszont leginkább az enyhe télnek – írja a Népszabadság. Leggyakrabban ugyanis a megfázás, illetve az influenza vonja ki a dolgozókat a munkából. A statisztikák szerint táppénzre ugyanakkor évről évre egyre kevesebben mennek, a mérséklődés már a 2005-ös, illetve a 2006-os adatokból is látható volt. A többéves trendet pedig nem magyarázza sem az enyhe tél, sem a vizitdíj bevezetése. A lap szerint a változás egyik oka a folyamatosan szigorodó ellenőrzés. Dávid Ferenc szerint a kevesebb betegszabadság további, egyre meghatározóbb oka az állásféltés, vagyis sokan betegen is eljárnak munkába. A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének (VOSZ) főtitkára véleményét megerősítik a háziorvosok tapasztalatai is.

Mind több beteg fordul orvosához azzal a kéréssel, hogy minél erősebb, a tüneteket gyorsan csillapító szert írjon fel számára, mert nem maradhat ki a munkából. A szigorításoknak köszönhetően évről évre csökkent a táppénzkassza évi százmilliárd forint körüli kiadása. Az idén júniusig az éves keretnek nem egészen 23 százalékát fizette ki táppénzre az OEP: a tavalyi 25,3 milliárd helyett 22,5 milliárd forintot.

(Népszabadság)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.