Frissítették az EU-ban betiltott légitársaságok listáját

Az Európai Bizottság ma elfogadta az Európai Unióban tilalom alá tartozó légitársaságok negyedik alkalommal frissített közösségi listáját. A lista az összes indonéz légitársaság, az angolai székhelyű TAAG Angolan Airlines és az ukrajnai Volare Aviation Enterprise esetében működési tilalmat vezet be.

MNO
2007. 07. 05. 14:12
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Pakistan International Airlines vonatkozásában korábban bevezetett korlátozásokat módosítják. Ezenkívül 10 orosz, 6 bulgáriai és 8 moldovai légitársaságnak kell beszüntetnie működését az Európai Unióban az ezen országok által az Európai Bizottsággal folytatott konzultációt követően elfogadott új intézkedések alapján.

„Az EU feketelistájáról ismét bebizonyosodik, hogy mennyire fontos eszköz nem csak a nem biztonságos légitársaságok Európába repülésének megakadályozásában és világszerte az utasok tájékoztatásában, hanem annak biztosítására is, hogy a légitársaságok és a polgári légiközlekedési hatóságok a biztonság javítása érdekében megtegyék a megfelelő lépéseket” – nyilatkozta Jacques Barrot, a bizottság közlekedésért felelős alelnöke.

Az új lista hozzáférhető a bizottság internetes oldalán: http://air-ban.europa.eu

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.